Aktyvus rugsėjis projekto „Rokiškio miesto gyventojų įtraukimas į visuomeninę veiklą ir jų turiningos veiklos bei prasmingo laisvalaikio organizavimas” dalyviams

Aktyvus rugsėjis projekto „Rokiškio miesto gyventojų įtraukimas į visuomeninę veiklą ir jų turiningos veiklos bei prasmingo laisvalaikio organizavimas” dalyviams

Šio projekto tikslas – padidinti socialinę atskirtį patiriančių ir vyresnio amžiaus žmonių integraciją į Rokiškio miesto bendruomenę, teikiant turiningos kasdieninės veiklos ir prasmingo laisvalaikio organizavimo užimtumo paslaugas. Rugsėjo mėnesį buvo organizuotos net trys veiklos: molio edukacija, išvyka – piligriminis maršrutas po rajone esančias bažnyčias bei išvyka į Molėtų kraštą.

Molio lipdymo edukacija „Molio virsmas” – tai ir terapija, ir edukacija, ir poilsis tuo pačiu metu. Dalyviai savo rankomis minkė molį, jį lipdė ir dekoravo, pasitelkę savo fantaziją. Molio edukacija unikali tuo, kad leidžia atpalaiduoti ir pailsinti mintis, išlaisvinti kūrybinę fantaziją, o vėliau pačiam naudotis savo sukurtais dirbiniais.

Rugsėjo mėnesį organizuota piligriminio maršruto kelionė – ne pirma. Šį kartą pasirinkta kita kryptis ir aplankytos: Rokiškio, Onuškio, Čedasų, Suvainiškio, Panemunio, Pandėlio bažnyčios. Projekto dalyviai aplankė bažnyčias, į kurias patekti be atskiro susitarimo nepavyktų. Labiausiai nustebinusi – Suvainiškio Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia. Dalyviai žavėjosi šios bažnyčios vidaus dekoro elementais.

Rugsėjo mėnesį užbaigėme smagioje kelionėje į Molėtų kraštą. Molėtai pasitiko gana vėsiu ir žvarbiu oru, tačiau pasivaikščiojimas Skulptūrų parke bei aplink gražiai sutvarkytą miesto ežerą sušildė. Ši rekreacinė teritorija paliko pačius geriausius įspūdžius: yra kur maudytis, kur pasivaikščioti ir pasimankštinti, o ir vietų gražioms nuotraukoms apstu.

Tęsėme išvyką ir važiavome į Mindūnus skaniosios žuvienės paragauti, o vėliau ir Ežerų žvejybos bei Truskausko medžioklės ir gamtos muziejų apžiūrėti.

Ekskursijos finišas – Dubingiai. Dalyviai šmaikščiai juokavo „Kad dabar gi į Dubajų važiuojam”. Dubingiuose laukė gidė, kur aprodė ir papasakojo apie Dubingių piliavietę ir ten išlikusias Radvilų rūmų liekanas. Vėliau apžiūrėta miestelyje stovinti unikali Šv. Jurgio bažnyčia, vietinėje parduotuvėje nusipirkta lauktuvių namiškiams ir pilnomis galvomis informacijos bei gerų įspūdžių grįžta namo.