Trijų dvarų patyriminė kelionė „PARAGAUK PASLAPTIES“

Norite sužinoti paslaptį? Rokiškio kraštas turi jų net tris! Siūlome nuo 2024 m. vasaros iki pat Naujųjų metų keliauti ir įminti trijų didingų Rokiškio dvarų paslaptis.

Tad pasiruoškite pasinerti į intriguojančią trijų dvarų patyriminę kelionę „Paragauk paslapties“!

Tai daugiau nei įprasta kelionė į dvarą.

Ši kelionė – tai vienas bilietas į tris įspūdingiausius Rokiškio krašto dvarus: Ilzenbergo dvarą, Salų dvarą bei Rokiškio krašto muziejų (Rokiškio dvarą), menančius ne tik pikantiškas dvariško gyvenimo peripetijas, bet ir jų tamsiausias intrigas bei paslaptimis apipintas legendas. Įsigiję trijų dvarų kelionės bilietą, keliautojai ne tik pateks į painius istorijų labirintus, bet ir gaus nuolaidų edukacijoms, suvenyrams, leidiniams, o išsprendus kryžiažodį – prizą. 

AR PAVYKS ATKLEISTI PASLAPTĮ?

Ilzenbergo dvaras – tai daugiau nei 500 metų istoriją skaičiuojantis dvaras, įsikūręs unikalioje vietoje tarp dviejų ežerų, Lietuvos ir Latvijos pasienyje. Šiandien visiškai atkurtame dvare ne tik puoselėjamas kultūrinis gyvenimas, tęsiamos natūralios žemdirbystės tradicijos, bet ir kuriamos unikalios erdvės, savaitgaliais organizuojami renginiai su išskirtinai tam vakarui restorano šefo sudarytu      degustaciniu meniu. Dvarą supa šimtametis parkas su meninės vertės skulptūromis, paverčiančiomis jį muziejumi po atviru dangumi. Parko šiaurinėje pusėje yra tiltas į mitais apipintą Meilės salą, menančią dviejų įsimylėjėlių istoriją. Joje rasite šią legendą įprasminančią skulptūrą.

Ilzenbergo rūmus galima aplankyti ekskursijos su gidu metu (pavieniams lankytojams ekskursijos vykdomos tik savaitgaliais,  sezono metu). Rūmų parką galima aplankyti kiekvieną dieną.

Ilzenbergo km. 4, Juodupės sen. Tel.: +370 696 44004

Darbo laikas: visus metus nuo saulės patekėjimo iki laidos. 

www.ilzenbergas.lt  

 

Salų dvaras įsikūręs didžiausioje Lietuvoje gyvenamoje ežero saloje, į kurią žvelgiant iš paukščio skrydžio matomi Lietuvos valstybės kontūrai. Klasicistinio stiliaus Salų dvaro rūmus statė garsios italų giminės atstovai Morikoniai, į Lietuvą atvykę kartu su Bona Sforca. Vėliau rūmai visoje Lietuvoje garsėjo kaip prabangiausių ir geriausių puotų, kurias organizavo Tyzenhauzai, vieta, į kurią pakliūti galėjo toli gražu ne bet kas. Šalia dvaro plyti įspūdingas parkas, kuriame Radvilų laikais, it sarginiai šunys, vaikščiojo meškos. Šiuo metu čia galima sutikti stručių, ponių ir lamų. Dvare veikia amatų dirbtuvės, restoranas, teikiamos apgyvendinimo paslaugos, vyksta koncertai ir edukaciniai užsiėmimai.

Kaštonų g. 13, Salų km., Kamajų sen. Tel.:+370 605 57502, +370 689 51279

Darbo laikas: I–VII 10–20 val.

www.saludvaras.lt

 

Jau nuo seno Rokiškio dvaro rūmai buvo kultūros, meno ir mokslo židinys, kuriame netilo išmintingos diskusijos ir kūrėsi veržlūs planai. Dvaro sodybos pastatų formose ir šiandien galima įžvelgti Lietuvos architektūros stilių evoliuciją pradedant klasicizmo stiliumi ir baigiant modernizmu rūmų interjere. Dabar šiuose rūmuose veikia Rokiškio krašto muziejus, kuriame sukaupta per 100 tūkst. įvairiausių eksponatų: archeologinių radinių, senų knygų, dvarų kultūros vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių, fotografijų. Lankytojus žavi vertinga grafų drabužių kolekcija, garsiausio XX a. Lietuvos dievdirbio Liongino Šepkos drožinių ekspozicija ir vienintelė šalyje prakartėlių kolekcija. Dvaro erdvėse rengiamos dailės parodos, plenerai, klasikinės muzikos koncertai, literatūros vakarai, organizuojama daugiau kaip 30 edukacijų.

Tyzenhauzų g. 5., Rokiškis. Tel. +370 683  82466

Darbo laikas: II–VII 10–18 val.

www.muziejusrokiškyje.lt

 

Papildomos nuolaidos perkantiems bilietus:

Ilzenbergo dvare išsprendus kryžiažodį gausite prizą;

Rokiškio krašto muziejuje taikoma 20 proc. nuolaida leidiniams ir suvenyrams;

Salų dvare taikoma 20 proc. nuolaida edukacijoms.

• Rokiškio turizmo informacijos centre taikoma 10 proc. nuolaida suvenyrams ir atributikai.

 

Bilietas galioja tris paras nuo pirmojo apsilankymo viename iš dvarų. Eiliškumas nesvarbus.

Kontaktai: Rokiškio turizmo informacijos centras +370 610 00610

 

SVARBI INFORMACIJA

Salų dvare Žalčių ekspozicijos ir komercinių parodų lankymas į bilietą neįtrauktas; Ilzenbergo dvaro rūmų lankymas į bilietą neįtrauktas; Rokiškio krašto muziejuje komercinių parodų lankymas į bilietą neįtrauktas.

Bilietus platina: ticketmarket.lt