Ar žinojote, kad buvusių ilgamečių Gačionių dvaro šeimininkų baronų Rosenų protėvis Voldemaras Rosenas 1323 m. pasirašė su kunigaikščiu Gediminu LDK ir Livonijos ordino taikos sutartį?

Nepriekaištingai sutvarkyto parko, kurį XIX a projektavo prancūzų architektas, pavėsyje prie Gačionių ežero stūkso baltomis kolonomis ir jaukia veranda viliojantis medinis Gačionių dvaras. Šis naujojo klasicizmo stiliaus medinis statinys – vienas unikaliausių ir geriausiai išlikusių medinių neoklasicistinio stiliaus dvarų Lietuvoje, pastatytas 1829 m., prikeltas naujam gyvenimui. Dvaro sodyba, istoriniuose šaltiniuose minima jau nuo 1596 m., laikoma viena stilingiausių ir geriausiai prižiūrimų ne tik Rokiškio krašte.

Dvaro parke išlikusi romantiška šimtamečių liepų alėja, atsiveria nuostabūs vaizdai į Gačionių ežerą, atkurtus XIX a. tvenkinius bei Skardžiaus upelį. Parke ir paežeryje ramybę randa pilkosios gervės, baltasis garnys ir begalė kitų paukščių.

Garsius rašytoją Josefą ir dalininką Henrichą Veisenhofus, dvaro gyvenimas ir aplinka įkvėpė parašyti ir 1913 metais išleisti bene geriausią medžioklės romaną „Sabalas ir panelė“, kurio veiksmas vyksta Gačionių dvare, žavintį spalvingais krašto gamtos aprašymais, atskleidžiantį garbingą požiūrį į medžioklę.

Šiais laikais dvare dažnas lankytojas buvo Lenkijos prezidentas Bronislovas Komarovskis, į dvarą vis dar sugrįžta pasisvečiuoti ir buvęs ilgametis dvaro šeimininkas baronas Piotras Rosenas, kiti garbūs svečiai.

Šį išskirtinį medinį dvarą ir jo prancūziško stiliaus parką galima aplankyti iš anksto susitarus (dvaro šeimininkai dėkoja už supratingumą ir pagarbą privatumui).

Dėmesio! Šiuo metu dvaro sodyboje vyksta tvarkybos darbai. 

Informacija & Contact

Adresas

Gačionių 1, Jūžintų sen.

GPS koordinatės

55.807429444459, 25.671183683136

Telefono nr.