Gačionių dvarą (Jūžintų sen.) baronai Rozenai valdė apie tris šimtmečius. Pirmoji Rozenų sodyba neišliko. Dabartiniai neoklasicistiniai mediniai dvaro rūmai buvo pastatyti 1870 metais pagal inžinieriaus Jano Rozeno projektą. Senieji dvaro baldai ir meno vertybės ypač nukentėjo Pirmojo pasaulinio karo metais. Po Nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais Gačionių dvaro rūmus susigrąžino Lietuvos pilietybę išsaugojęs baronas Antonas Rozenas, kuris, pabėgęs iš sovietinių lagerių, gyveno Lenkijoje. XXI amžiaus pradžioje A. Rozenas šį dvarą padovanojo savo sūnui Piotrui. Po didelių atkuriamųjų darbų, vienas gražiausių ir stilingiausių naujojo klasicizmo stiliaus medinių pastatų Lietuvoje, atgijo. Atkurtos ne tik statinio išorės detalės, bet ir išsaugota vidaus autentika. Restauruotos senosios lubos, dalis grindų. Tai vienintelis restauruotas medinis dvaras Rokiškio krašte.
Gačionių dvaro parkas su šimtais medžių, dviem tvenkiniais, upeliu, tilteliais ir 200 metų liepų alėja vedančia nuo Gačionių ežero iki dvaro kuria jaukią atmosferą.

Gačionių dvaras savo svečiams siūlo 6 dviviečius kambarius su vonios kambariais. Kambariai yra jaukūs ir dekoruoti viso dvaro stiliumi. Viename iš kambarių gali tilpti du suaugusieji ir 4 vaikai.

Informacija

Adresas:

Gačionių 1, Jūžintų sen.

GPS koordinatės:

55.807141983568, 25.669984817505

El. p. adresas:
Interneto svetainė:

Leave a Review

Verta aplankyti
Maloni aplinka
Patogi vieta
Rekomenduočiau
Bendras įvertinimas
Siunčiama ...
Jūsų įvertinimas nusiųstas
Užpildikyte visus laukelius
Alius 2018 15 spalio 20:27
Verta aplankyti
Maloni aplinka
Patogi vieta
Rekomenduočiau
Bendras įvertinimas

Labai šiltas šeimininko priėmimas. Įkvepia.