Restauruotų Rokiškio langinių parodos pristatymas

„Lunginyčių miestas”, taip Rokiškį vadina rokiškėnai ir čia atvykę miesto svečiai. Ši „galerija po atviru dangumi“ veikia ištisus metus ir garsina Rokiškį viliodama čia atvykti net tolimų šalių turistus. Langinių gatvė neatskiriama Rokiškio miesto identiteto dalimi.
Tradicinės namų eksterjero puošybos atgaivinimo idėjos autorius ir plenero kuratorius – Jaunimo centro Dailės skyriaus vedėjas, dailininkas, Rokiškio dailininkų klubo RODA vadovas Arūnas Augutis. Jis 2003 metais kartu su savo mokiniais ištapė pirmąsias langines Ąžuolų gatvėje 2. 2005 m. šis sumanymas buvo sudėtas į Rokiškio kultūros centro etninį projektą (autorė Nida Lungienė) ir gavus finansavimą, pradėtas vykdyti. Plenerus finansavo Kultūros rėmimo fondas ( nuo 2014 m. Lietuvos kultūros taryba), Rokiškio rajono savivaldybė bei kiti rėmėjai. 2007 m. finansavo ES fondai. 2016 m. Finansuojant Lietuvos kultūros tarybai buvo išleistas tapytų langinių katalogas.
Jau 15 plenerų dalyvavo per 200 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio valstybių. Per šiuos 15 kūrybinių metų buvo nutapyta per 300 langinių.
Šiais metais buvo organizuotas langinių restauravimo pleneras, kurio metu restauruotos laiko ir oro sąlygų paveiktos langinės.