Žygis į Sacharą: kupranugarių beieškant

Žygis į Sacharą: kupranugarių beieškant

Neabejojame, kad puikiai žinote Sacharos dykumą, bet ar esate girdėję apie Sacharos pelkę, esančią Rokiškio rajone? Sacharos pelkė – savitas pelkinis kompleksas, praeityje buvęs eksploatuotas durpynas, kurio teritorijoje dabar vyrauja atsikuriančios Europos Bendrijos svarbos buveinės su savitomis ir saugomomis gyvūnų rūšimis. Nuo 2018 metų vykdomi pelkės atkūrimo darbai.

Spalio 10 dieną kartu su Linu Žilinsku ėjome į bandomąjį žygį į Sacharą. Pamatėme, kaip atrodo ta paslaptingoji pelkė; aptikome įvairių gyvūnų pėdsakų. Kadaise pelkėje buvo kasamos durpės. Kasimo darbai suformavo pelkės reljefą, todėl juokavome, kad einame „podiumu”. Aišku, pelkė slepia ir pavojingų siurprizų: einant be patyrusio vedlio, gali nesunkiai įpulti į akivarą, iš kurio išsikapstyti gali ir nepavykti.

Nors Sacharoje kupranugarių ir nesutikome, tačiau mums, turizmo informacijos centro darbuotojoms, tai buvo smagus ir turiningas laiko praleidimas dar nepažintoje pelkėje. Kas žino, galbūt kada nors atsiras nauja paslauga – žygiai į Sacharos pelkę.