Turiningai praleistas paskutinis vasaros mėnuo

Turiningai praleistas paskutinis vasaros mėnuo

Nors vasara jau ir baigiasi, tačiau rugpjūtis projekto “Rokiškio miesto gyventojų įtraukimas į visuomeninę veiklą ir jų turiningos veiklos bei prasmingo laisvalaikio organizavimas” veikloms buvo labai palankus ir geras.

Pirmiausia projekto dalyvius, kartu su partneriu „Savas Rokiškis” kvietėme pažinti savo kraštą, keliaujant piligriminiu maršrutu. Aplankyta vila „Alkas”. Šią sodybą prižiūri ir puoselėja Jonas Baltakys. Savo rankomis iš akmenų kuria įvairias instaliacijas. Pirmiausia akį patraukia išmoningai motinos gamtos akmenyne sukurta mozaika – ornamentai. Aštrių pojūčių mėgėjams sodybos šeimininkai sukūrė nuostabų akmenų labirintą, kurį sudaro net trylika skirtingų dangų. Čia sodybos lankytojams yra galimybė basomis kojomis pereiti kankorėžių, aštrių akmenukų, kaladėlių, smėlio, medžių žievės, samanų, net stiklo šukių dangas. Sodyboje įsikūrusi miškų apsuptoje vietovėje, todėl juos patirti galima tiesiai iš sodybos vingiuojančiu 800 metrų sveikatos taku.

Po pažinties su savo kraštu, projekto dalyviai rinkosi į vieną labiausiai pamėgtų veiklų – socialinio judėjimo užsiėmimus. Senjorai su džiaugsmu rinkosi į treniruotę, kuri daug kam padėjo geriau jaustis, lengviau judėti. Sužinoję, kad tai jau paskutinis užsiėmimas, klausinėjo, ar dar rengsime tokias mankštas, nes jos labai labai patiko.

 

Na, o paskutinį vasaros šeštadienį projekto dalyviai praleido keliaudami. Su vietine gide išnaršė Panevėžio senamiestį, atrado dar nematytų vietų, išgirdo pikantiškų istorijų, sužinojo naujų dalykų. Toliau maršrutas vedė į Naujamiestį, kur buvo dalyvaujama edukacinėje-kulinarinėje programoje „Lietuviškas skonis su smalsumo pagardais ir emocijos padažu”. 3 valandos istorijos, įdomių pasakojimų, viduramžių Lietuvos valgymo kultūros bei stalo etiketo žinių, dainų, žaidimų ir, aišku, labai skanaus, netradicinio, anksčiau neragauto maisto. Sotūs dalyviai toliau tyrinėjo kraštą už Krekenavos ir apsilankė Bistrampolio dvare, dabar alsuojančiame gyvybe ir prabanga. Čia veikia viešbutis, restoranas, SPA, yra žirgynas, pasivaikščiojimams pritaikytas parkas.

Ir taip projektas jau visai visai priartėjo prie pabaigos.