Saldus projekto „ROKIŠKIO MIESTO GYVENTOJŲ ĮTRAUKIMAS Į VISUOMENINĘ VEIKLĄ IR JŲ TURININGOS VEIKLOS BEI PRASMINGO LAISVALAIKIO ORGANIZAVIMAS“ lapkritis

Saldus projekto „ROKIŠKIO MIESTO GYVENTOJŲ ĮTRAUKIMAS Į VISUOMENINĘ VEIKLĄ IR JŲ TURININGOS VEIKLOS BEI PRASMINGO LAISVALAIKIO ORGANIZAVIMAS“ lapkritis

Vėstant orams, mažėja ir išvykų skaičius. Lapkričio mėnesį projekto dalyvius kvietėme iš naujo susipažinti su, atrodo, taip gerai žinomais Šiauliais.

Pažintis, žinoma, prasidėjo nuo Šiaulių rajono išskirtinio, kitų vadinamo šiurpaus objekto – Kryžių kalno. Kiekvienas į kalną nueina su savomis mintimis, išgyvenimais, prašymais, o grįžta ramesnis. Toliau kelionė persikėlė į Šiaulių miestą. Ten pasitikęs gidas labai išsamiai supažindino su Šiaulių istorija, parodė svarbiausius architektūrinius objektus, skulptūras, turinčias savas paslaptis, vietas, turinčias savas istorijas ir stebuklingą poveikį žmogui.

Jau prieš vykstant į ekskursiją ir jos dieną girdėjosi šnabždesys – „Šiauliuose yra kažkokia labai vila ar tai dvaras… Ar mes irgi ten važiuosim?”. Taip, su projekto dalyviais aplankėme įspūdingo interjero Chaimo Frenkelio vila. Vilos ekspozicijose pristatoma Lietuvos provincijos dvarų ir tarpukario Šiaulių miesto kultūra, žydų paveldas. Apsilankymo metu ir patys turėjo galimybę pasijusti lyg kilmingieji – mokytis slaptos vėduoklių kalbos, pasimatuoti prabangią skrybėlę, susirišti kaklaskarę to meto būdu.

Ir ekskursijos „vyšnia ant torto” – „Rūtos” šokolado muziejus. Šokolado priešistorė, šokoladas – dievų gėrimas, šokolado kelias nuo pupelės iki jau mums įprasto produkto ir, žinoma, pačio „Rūtos” fabriko istorija. Muziejaus ekspozicija dalyvius labai sudomino, įtraukė, o fabriko istorinė dalis grąžino į jaunystės laikus ir sukėlė sentimentus. Tačiau išvažiuoti iš šokolado muziejaus jo net neparagavus – neįmanoma! Dalyviai patys gaminosi šokoladinius saldainius, pasitelkdami savo fantaziją ir skonio receptorius. Šokolado tą vakarą buvo suvalgyta daug. Pažintis su Šiauliais baigėsi plačiomis šypsenomis ir nuo cukraus raudonais žandais.