Rokiškyje įvyko 2017-ųjų miesto šventė

Rokiškyje 2017-09-23 nuaidėjo Rokiškio miesto šventės pagrindinė diena. Ši diena buvo nuspalvinta įvairiausiomis veiklomis. Nuo pat ryto sugūžėjo Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro organizuota gausi ir įvairi prekybininkų mugė. Apie pietus pradėjo savo kiemelius statyti bendruomenių kiemeliai, kurie pas save kvietė ateiti, paragauti, pašokti ir pasibūti kartu.

Po pietų, įsibėgėjusią, visą Rokiškio miesto gimtadienio šventę paįvairino Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro įgyvendinamo kartu su Kuoknesės savivaldybe, Plungės rajono savivaldybės administracija, Jekabpilio miesto savivaldybe – Interreg V-A Latvijos-Lietuvos 2014-2020 metų programos projekto Nr. LLI-211 „Darnaus turizmo paslaugų plėtra, priimant bendrus sprendimus „AtractiveFORyou“ svečių pasirodymai. Pirmieji pasirodė Kuoknesės jaunimo šokių grupė „Kapec“, (vadovė Laima Antoneviča). Spalvingi, žaismingi rūbai, įdomūs ir nematyti šokių sprendimai visus vertė žiūrėti šokius neatitraukiant akių. Kartu su jais atvyko muzikos ansamblis „Aizezeres muzikanti“ (vadovė Inese Skuja), kurie atliko senas latviškas, folkloro, populiarias ir žinomas šokių dainas. Po svečių iš Latvijos pasirodė Plungės suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Sausdravielis“ kartu su Žlibinų kultūros centro kaimo kapela. Kaip smagiai įvairius šokius, ratelius suko šis kolektyvas. Projekto koncertinę dalį vainikavo Jekabpilio vaikų šokių grupė „Pastalnieki“. Žiūrovai net nenustojo ploti, matydami kaip energingai, sinchroniškai ir smagiai šokai svečiai. Projekto partnerių palapinėje dirbo visų partnerių turizmo atstovai, kurie pristatinėjo savo kraštą ir kvietė atvykti.

Vaikų šokių ansamblis „Pastalnieki“, kuris yra pasaulinio lygio aukso medalių laimėtojas papuošė ir vakarinio koncerto atidarymą.

Taip smagiai ir draugiškai prabėgo pirmasis, toks didelis, projekto partnerių susitikimas Rokiškio miesto šventės metu.

Jekabpilio vaikų šokių grupė „Pastalnieki“

Muzikos ansamblis „Aizezeres muzikanti“ – muzikuojanti šeima.

 

 

Lat-Lit Projekto „AttractiveFORyou“ partneriai dalinosi informacija

Attractive FORyou“ projekto trukmė – nuo 2017m balandžio 1d. iki 2018m. gruodžio 31d. Pagal 2014-2020m. Latvijos-Lietuvos pasienio regiono bendradarbiavimo programą projektą remia Europos regioninės plėtros fondas.

Šis straipsnis parengtas gavus Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako projekto partneriai. Ši informacija neturi būti laikoma Europos Sąjungos oficialia nuomone.