ROKIŠKIS ŠVENČIA – 522 miesto gimtadienis

ROKIŠKIS ŠVENČIA – 522 miesto gimtadienis

Rokiškio miesto 522 -asis Gimtadienis jau šį savaitgalį, rugsėjo 18 ir 19 dienomis ruošiama jungtinė kultūrinė, meninė ir sportinė dovana.

Gyvename išskirtiniu laikotarpiu, tad, žinoma, teks laikytis saugaus atstumo ir kitų neišvengiamų ribojimų, tačiau svarbiausia, kad mes ir vėl galėsime patirti buvimo kartu džiaugsmą. Dėliojami paskutiniai šventinės programos akcentai: laukia daug  įspūdingų reginių, gražių kultūrinių ir aktyvių sportinių renginių bei malonių staigmenų.

Šventinį šeštadienį Nepriklausomybės aikštėje nuo 11 valandos žvalumo visai dienai suteiks tradiciniai ir mėgstami Sporto pusryčiai: krepšinio konkursai, šachmatai, šaudymas, golfas, energingas Zumba pusvalandukas jau trečius metus organizuojamą bėgimą „Dvaro mylia“ ir dar daug daugiau sportinės veiklos, kurią organizuoja Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centras. Nuo 11 valandos kviečiame registruotis į jau trečius metus organizuojamą bėgimą „Dvaro mylia“ (465 m.), kuris startuoja  11.30. Nuo 12 valandos  Paspirtukų estafetė vaikams. Tad kviečiame burtis į komandas: vieną komandą sudaro sudaro 3 vaikai, reikia turėti savo paspirtuką ir apsaugas.

Velykalnio parke 13 valandą Šokių su šunimis varžybos. Šių varžybų tikslas – paskatinti šunų savininkus, dresuotojus ir vedlius tobulinti ir gilinti savo įgūdžius. Šokių su šunimis ( freestyle) varžybų tikslas – kad šeimininkas sugalvotų ir kartu su augintiniu atliktų meninį pasirodymą skambant muzikai bei pristatytų pasirodymą. Stebėti varžybas kviečiami visi, o ypatingai, tie, kurie jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be augintinio, ir tie, kurie šiuo metu jo neturi ir svarsto, ar įsigyti.

Nuo 17 valandos šventės veiksmas Rokiškio krašto muziejaus aikštėje. Pramogų ir kūrybos saloje jūsų lauks įvairios oazės, skirtos visiems: mugė, edukacinės programos, atrakcionų parkas, spalvingas Burbulų Dėdė, Pabėgimo kambarys. Bajorų lėlių teatras ČIZ pakvies į Žaislų kiemą, Panemunėlio bendruomenė – į Lino kelią, Rokiškio turizmo ir amatų informacijos centras siūlo išbandyti Molio dirbtuves, Krašto muziejus intriguoja atrakcija „Pagauk auksinę žuvelę“, Juozo Keliuočio viešoji biblioteka įrengs Lauko skaityklėlę, Jaunimo centras ruošia dvi paslaptingas edukacines programas, Rokiškio STEAM centras organizuoja Robotikos dirbtuves ir Robotų kovas,  o Rokiškio kultūros centro komandos įkūnyti personažai Begemotas iš Madagaskaro, Olafas iš Ledo šalies, Pelytė Minė, Supermenas ir Šrekas su Fiona mažuosius kvies dalyvauti užduotyse su apdovanojimais – kvietimais į pasirinktą, čia pat veikiantį, Afrikos arba Antarktidos barą, kuriuose nugalėtojų lauks rėmėjo AB „Rokiškio sūris” saldžioji produkcija.

17 valandą  prasidės ir Rokiškio kultūros centro meno kolektyvų koncertas „Šventė“. Koncertines programas atliks kolektyvai: Moterų choras „Medeina“, Vyrų vokalinis ansamblis, charizmatiškoji vaikų vokalinė grupė „Akoladė“ ir vokalinė grupė „Bella Fa“.

18 valandą  Rokiškio jaunimo koncertas „Žvaigždžių valanda“. Išgirsime jaunus žmones, kurie pradėję muzikinį kelią Rokiškyje, tęsia jį ir toliau, tad valandą gyvo garso dovanoja visai neseniai susikūrusi grupė „Bardakas”, Viktorija Krivickaitė, Jovita Dilytė ir Harolas Meilus.

19 valandą prasideda didysis vakaro koncertas „Rokiškis švenčia!“. Įvairaus amžiaus mėgstama grupė su Steponu Januška gros įvairiausių stilių muziką skirtą išrankiausiems skoniams.

Merginų grupės „Queens of Roses“  atliekamoje programoje skambės žymiausių visų laikų scenos divų Whitney Houston, Aretha Franklin, Etta James, Tina Turner, Rihanna, Adele, Lady Gaga ir pačių atlikėjų kūrybos dainos. Šios grupės pasirodymą vainikuos fejerverkai, o po jų – neabejotinai dovana ne tik Rokiškiui, bet ir auditorijai iš aplinkinių miestų – „Beissoul & Einius“– elektroninės popmuzikos bei dizainerių duetas. Net neabejojame, kad ekstravagantiškojo elektroninės muzikos dueto „Beissoul & Einius” pasirodymo ir susirinkusių šios grupės gerbėjų dėka šių metų šventės kulminacija primins milžinišką diskoteką.

22 val. Rokiškio krašto muziejaus parke Elektroninės muzikos koncertas – „Memento 2021“. Tradicija tampanti kultūriškai reikšmingų renginių serija ir antrasis Alchemikų gimtadienis – viename.

Rugsėjo 19 dieną nuo 8 valandos Nepriklausomybės aikštėje šurmuliuos Šventinė mugė. Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje Šv. Mato atlaidai  9 valandą.

15 val. laukia ypatinga iškilmė Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje –  už ypatingus nuopelnus bei pastangas ir išskirtinį indėlį į Rokiškio krašto kultūros paveldo saugojimą ir puoselėjimą bei Rokiškio krašto bendruomenės stiprinimą Rokiškio krašto Garbės piliečio regalijų įteikimas parapijos klebonui dekanui Eimantui Novikui.

Po šventinės ceremonijos – didingas XXII Tarptautinis vargonų muzikos festivalio koncertas, kuriame koncertinę programą atliks Berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis Musica humana“.

Šią dieną taip pat  laukia Rokiškio kultūros centro naujiena – Teatralizuoti pasivaikščiojimai: kas dar neišbandėte, o tik girdėjote apie šią originalią programą – miesto Gimtadienis tam puiki proga, nes pasivaikščiojimai rengiami paskutinį kartą šiais metais. Tad skirkite teatralizuotą pasimatymą savo antrai pusei, šeimai, kviečiame registruotis ir miesto svečius.  Nuo Rokiškio krašto dvaro 13.30 val. Teatralizuotas pasivaikščiojimas „Sofija ir Imperatorius“. 15.30 val.  Rokiškio miesto Nepriklausomybės aikštėje, ties Tyzenhauzų alėjos pradžia Teatralizuotas pasivaikščiojimas „Didžioji Rokiškio vardo paslaptis“.

522-ojo miesto gimtadienio proga Rokiškio rajono savivaldybė organizuoja nemokamą pavėžėjimą į miesto šventę: Transportas išvyks iš seniūnijų centrų 17 val., atgal nuo Rokiškio krašto muziejaus 22 val.

 Miestiečiams ir miesto svečiams belieka laukti šventės, dalyvauti ir  pajusti bendruomeniškumą, kūrybiškumą ir dalintis gera nuotaika.

Atkreipiame dėmesį, kad gimtadienio šventės planas gali keistis dėl šalyje pablogėjusios epidemiologinės situacijos.

Dėmesio! Žiūrovai privalo laikytis tuo metu galiojančių LR Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos sprendimų. Asmenys, nesilaikantys jų, nebus įleidžiami į renginį.