Šio projekto tikslas – padidinti socialinę atskirtį patiriančių ir vyresnio amžiaus žmonių integraciją į Rokiškio miesto bendruomenę, teikiant turiningos kasdieninės veiklos ir prasmingo laisvalaikio organizavimo užimtumo paslaugas. Spalio mėnesį, dėl atvėsusių orų, buvo organizuota tik viena veikla – išvyka į Anykščius.
Pažinties su Anykščių kraštu pradžiai buvo pasirinktas „Arklio” muziejaus lankymas bei duonos kepimo edukacija. Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje projekto dalyviai susipažino su mūsų etninės kultūros simbolio – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutikusi ir už stalo pasodinusi šeimininkė pasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Sužinota apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, prisiminti seniau naudoti senoviniai buities rakandai. Kiekvienas turėjo galimybę pats suformuoti sau mielą duonos kepalėlį ir išsikepti ką tik iškūrentoje duonkepėje. Dar šiltą kepalėlį kiekvienas parsivežė namo kaip suvenyrą.
Kol kepė duonelė, buvo apžiūrėtas „Arklio” muziejus ir jo ekspozicijos. Susipažinta su arklio evoliucija, kaip vadinamos arklio kūno dalys, plaukas, palygintos lietuviškos arklių veislės – žemaitukus ir Lietuvos sunkiuosius. Čia pat pateikiami ir arklio dantų muliažai, sena patarlė skelbia: „Dovanotam arkliui į dantis nežiūri“. Kodėl? Apžiūrėtos veterinarijos stenduose eksponuojamos arklio gydymo ir priežiūros priemonės: įrankiai, kuriais žiūrimas arklio sukandimas, tikrinamos kanopos. Jeigu batuotą katiną galima sutikti tik pasakose, tai arklį galima pamatyti batuotą iš tiesų – intrigos daugiau nei pakankamai.
Toliau tęsėme pažintį su Anykščiais. O tai geriausiai padaryti galima vaikštant po miestą ir klausant gido pasakojimų. Iš išorės ir vidaus apžiūrėjome Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčią, pakeliavome rašytojų, kūrėjų meniniais keliais bei išgyvenome skaudžią žydų gyvenimo istoriją.
Išvykos metu aplankėme dar gana naują turistinį objektą – „Istorijų dvarelį”. Lietuvos literatūros lopšiu vadinamame mieste 2019 m. duris atvėrė vaikų ir jaunimo literatūros edukacijos centras – ISTORIJŲ DVARELIS. Rekonstruotas ir naujai atgimęs seniausias miesto pastatas kviečia turiningai ir edukatyviai praleisti laisvalaikį Anykščiuose.
Ši edukacinė erdvė, skirta visiems vaikams ir ne vaikams, mėgstantiems istorijas ir paslaptis. Ji atsirado iš didelio noro kviesti šeimas ir moksleivius į ugdančias, edukacines veiklas, bei nuo ankstyvo amžiaus vaikams formuoti įprotį̨ turiningai leisti laisvalaikį, puoselėti kūrybiškumą, ugdyti meilę istorijai ir knygoms. Dvarelyje ne tik galima, bet tiesiog būtina VISKĄ liesti!
Dalyviai vienbalsiai nutarė, kad ši vieta iš tikrųjų skirta labiau vaikams, tačiau džiaugėsi atradę naują vietą, kur galės atsivežti ir savo anūkus.
O kaip gi viešnagė Anykščiuose praeis be apsilankymo prie Puntuko akmens ir pasivaikščiojimo Lajų taku. Pasitaikęs malonus oras, leido pasimėgauti auksinio rudens grožiu.