Projekto „Rokiškio miesto gyventojų įtraukimas į visuomeninę veiklą ir jų turiningos veiklos bei prasmingo laisvalaikio organizavimas” liepos mėnesio veiklos

Projekto „Rokiškio miesto gyventojų įtraukimas į visuomeninę veiklą ir jų turiningos veiklos bei prasmingo laisvalaikio organizavimas” liepos mėnesio veiklos

Projekto „Rokiškio miesto gyventojų įtraukimas į visuomeninę veiklą ir jų turiningos veiklos bei prasmingo laisvalaikio organizavimas” veiklos vyko ir liepos mėnesį. Projekto tikslas – padidinti socialinę atskirtį patiriančių ir vyresnio amžiaus žmonių integraciją į Rokiškio miesto bendruomenę, teikiant turiningos kasdieninės veiklos ir prasmingo laisvalaikio organizavimo užimtumo paslaugas.

Liepos mėnesį projekto dalyviai turėjo galimybę sudalyvauti molio lipdymo edukacijoje „Molio virsmas“, edukacijoje „Tapyba ant drobės” bei sveikos gyvensenos paskaitoje ir socialinio judėjimo užsiėmime.

Edukacija „Molio virsmas“ – tai lyg meditacija, kurios metu kiekvienas dalyvis savyje atrado menininko gyslelę. Užsiėmimo metu, dalyviai susipažino su keramikos raida, skirtingomis molio rūšimis bei tekstūra. Praktinėje dalyje patys minkė, lipdė molį ir savo rankomis pasigamino po molinį lipdinį. Edukacijos „Tapyba ant drobės” metu, dalyviai susipažino su tapybos ant drobės technika, patys susikūrė paveikslo eskizą ir jį perkėlė ant drobės. Užsiėmimo metu dalyviai tyrinėjo formas, šviesas, spalvinę gamą ir mėgavosi pačiu tapymo procesu. Socialinių judėjimo užsiėmimo tikslas – mažinti socialinę atskirtį, stiprinti socialinių įgūdžių ugdymą ir palaikymą, pritaikant fizinio aktyvumo veiklas. Užsiėmimo metu, dalyviai išklausė paskaitą apie sveiką mitybą ir kaip mitybą lemia mūsų nuotaiką, jausmus ir įvairius sprendimus. Sužinojo taisyklingos laikysenos, judėjimo, sėdėjimo principus. Atliko mankštą, kuri padeda sutvirtinti laikyseną, atpalaiduoti raumenis, sumažinti įtampą ir kūno įsitempimą. Kadangi liepą vasarą šilumos negailėjo, visus dalyvius gaivino mineralinis vanduo „Upas”.

Liepos mėnesio veikos buvo orientuotos į žmogų, jo kūno ir sielos harmoniją.