Projektas „Dvarų kultūros puoselėjimas keramikoje ir tapyboje”

Projektas „Dvarų kultūros puoselėjimas keramikoje ir tapyboje”

Menininkų rezidencijos yra viena iš meno lauke veikiančių institucijų greta galerijų ir meno centrų bei kitų įstaigų. Atsiribojimas nuo kasdienių darbų ir panėrimas į kūrybinį procesą rezidencijoje tiek profesionaliems menininkams, tiek ir meno mėgėjams gali padėti ne tik atverti kūrybiškumo klodus, bet ir labiau pažinti save.

Salų dvare laikinai įkurtoje menininkų rezidencijoje ilsėjosi ir kūrė Lietuvos, Latvijos, Indijos ir Japonijos keramikai. Dalyvauti projekte buvo pakviesti profesionalūs menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Japonijos ir Indijos: Anda Svarane (Latvija), Ilona Šauša (Latvija), Janis Leimanis (Latvija), Nellija Dzalba (Latvija), Egidijus Radvenskas (Lietuva), Eugenijus Čibinskas (Lietuva), Romas Galiauskas (Lietuva), Artūras Stančikas (Lietuva), Siraj Saxena (Indija), Noe Kuremoto (Japonija). Rokiškio turizmo ir verslo informacijos centro projektas prisidėjo prie Salų dvaro įveiklinimo, prisidėjo prie dvaro viešinimo. Rokiškio tautodailininkų asociacijos nariai susipažino su menininko iš Indijos išskirtinėmis tapymo technikomis, dvare stovyklaujantys vaikai turėjo galimybių prisileisti prie molio ir pasisemti žinių bei patirties iš profesionalių keramikų. Reziduojantys menininkai vedė edukacijas dvaro lankytojams, stovyklautojams, Trečiojo amžiaus universiteto nariams, skaitė paskaitas keramikos bei tapybos mėgėjų bendruomenei, pakvietė  vietos bendruomenę stebėti keramikos degimo procesą lauko degimo krosnyje. Rezidencijos metu buvo sukurti 47 profesionalūs darbai, kuriuos lankytojai stebėjo keturiose parodose Lietuvoje ir Latvijoje.

 

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Rokiškio rajono savivaldybė. Informaciniai rėmėjai: „Gimtasis Rokiškis“ ir „Rokiškio Sirena“.

rėmėjai