Projektas – Darnaus turizmo paslaugų plėtra

Projektas – Darnaus turizmo paslaugų plėtra

Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras kartu su partneriais iš Koknese miesto savivaldybės (Latvija), Plungės rajono savivaldybės (Lietuva) ir Jekabpilio miesto savivaldybės (Latvija) įgyvendina 2014-2020 m. Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos I prioriteto „Kultūrinio ir gamtinio paveldo apsauga, propagavimas ir vystymas“ projektą „Darnaus turizmo paslaugų plėtra, priimant bendrus sprendimus „AtractiveFORyou“ Nr. LLI-211.

Įrodyta, kad vietovėms, nutolusioms nuo sostinės daugiau negu valanda kelio reikia daugiau resursų, žinių ir gebėjimų pritraukti lankytojus praleisti pas juos daugiau negu vieną dieną. Kiekvienas iš partnerių susiduria su šia problema. Bendroje turizmo eksporto rinkoje vienos vietovės pasiūlymas nėra konkurencingas todėl kone vienintelė galimybė plėtoti turistines vietoves yra sujungti išteklius. Dėl šios priežasties yra kuriama partnerystė.

Bendras projekto „AttractiveFORyou tikslas – didinti Latvijos ir Lietuvos miestų patrauklumą ir konkurencingumą gerinant esančią turizmo infrastruktūrą ir paslaugas, didinti žinomumą skleidžiant informaciją tarp potencialių lankytojų apie jungtinius, teminius abiejose sienos pusėse esančius turistinius maršrutus.

Projekto rezultatai: du jungtiniai turistiniai maršrutai, sukurti remiantis aktyvaus ir gastronominio turistinių maršrutų pagrindu, keturi gera įranga aprūpinti ir atnaujinti savivaldybių turizmo informacijos centrai, suorganizuotos mokomosios kelionės, kurios suteiks galimybę pasienio regiono turizmo specialistams susipažinti su partnerių gerąja patirtimi, 2 kelionės turizmo operatoriams ir žiniasklaidai, mokymų vadovas gidams, interaktyvūs virtualūs turai. Tikslinėse grupėse dalyvaus vietiniai ir užsienio turistai, potencialūs turistinių maršrutų ir objektų lankytojai, žiniasklaidos atstovai, vietos savivaldos atstovai, jie taip pat dalyvaus mokomosiose kelionėse ir kitoje veikloje. Reklamuodami patrauklias turistines paslaugas, produktus ir infrastruktūrą, tikimės sukurti partnerystės modelį, kuris pagerins turizmo plėtrą pasienio regionuose.