Plungės miesto šventė

Plungės miesto šventė

Birželio 16 d. rokiškėnus dalyvauti pakvietė į Plungės miesto šventę, skirtą 451-osios miesto paminėjimo metinėms ir 226-osioms metinėms, kai Plungei buvo suteiktos Magdeburgo teisės. Plungėje dvyliktą kartą vyko tarptautinis folkloro festivalis „Saulelė raudona“, šio festivalio iniciatoriai Plungės kultūros centras ir kultūros centro folkloro ansamblis „Gondinga“. Festivalis vyko Plungės miesto šventės metu, tad tapo svarbiu šventės akcentu. Festivaliu „Saulelė raudona“ siekiama pristatyti užsienio šalių, Žemaitijos krašto ir kitų Lietuvos regionų folklorą, etnines tradicijas, rūpinamasi jų išsaugojimu ir populiarinimu plungiškių ir miesto svečių tarpe. Festivalyje dalyvavo folkloro kolektyvai iš Vengrijos, Turkijos, Ukrainos, Estijos, Latvijos bei Lietuvos kolektyvai iš Šiaulių, Ukmergės, Rokiškio, Šilutės, Birštono, Skriaudžių ir Plungės. Didžiausi miesto šventės renginiai tradiciškai vyko Babrungo slėnyje. Plungiškius aukštaitiška šnekta sveikino ir linksmino Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro folkloro ansamblis „Gastauta“.

Projektas No.LLI-211 “Darnaus turizmo paslaugų plėtra priimant bendrus sprendimus yra įgyvendinamas su Europos Regioninės Plėtros Fondo parama „Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos Programa 2014-2020“. Daugiau informacijos – http://latlit.eu/development-of-sustainable-tourism-services-through-joint-solutions/

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako projekto Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras. Ši informacija neturi būti laikoma Europos Sąjungos oficialia nuomone.