Pasaulinės turizmo dienos renginys „Etnokultūros apraiškos ir panaudojimas plėtojant turizmo paslaugas”

Pasaulinės turizmo dienos renginys „Etnokultūros apraiškos ir panaudojimas plėtojant turizmo paslaugas”

Pasaulinės turizmo dienos proga rugsėjo 28 dieną Rokiškio rajono kaimo turizmo sodybų šeimininkus kvietėme į pažintinę-apžvalginę ekskursiją į 2019 metų etnokultūrinės sodybos konkurso 2 vietos laimėtoją, kaimo turizmo sodybą PAGULBĮ. Pagulbis – unikali sodyba, atgimusi Lietuvai minint valstybės atkūrimo šimtmetį. Apie tokius namus esame girdėję tik iš pasakojimų, tad čia laukiami ir mūsų kraštiečiai, ir Lietuvoje niekuomet nebuvę ar labai seniai lankęsi svečiai.

Sodybos siela Aliona Jakutienė papasakojo apie sodybą, apie vykdomą veiklą, apie ateities planus ir vizijas, pasidalino gerąją patirtimi su Rokiškio rajono kaimo turizmo sodybų šeimininkais. Išvyką užbaigėme Rokiškio rajone, Taručių kaime esančioje vyndario kaimo turizmo sodyboje Roksala. Sodybos šeimininkas Raimondas Nagelė papasakojo sodybos atsiradimo istoriją, užsiminė apie ateities planus, aprodė vynuogynus, vyno rūsį ir, žinoma, pakvietė pasivaišinti sodyboje gaminamu vynu.

Rokiškio rajono kaimo turizmo sodybų šeimininkai grįžo pilni įspūdžių ir idėjų ateičiai. Tikimės, kad tokio pobūdžio išvykos taps tradicija ir paskatins bendradarbiavimą tarp kaimo turizmo sodybų. Už išvyką dėkojame Rokiškio rajono savivaldybei.