Rokiškio dvaro rūmai (krašto muziejus) pastatyti 1801 metais klasicizmo stiliumi pagal nežinomo architekto projektą. 1905 metais centrinis pastatas buvo perstatytas pagal architektų K. Jankovskio ir P. Lilpopo projektą ir įgijo baroko elementų. Nuo 1952 metų dvaro rūmuose įsikūręs Rokiškio krašto muziejus, kuriame yra per 100 tūkst. eksponatų.

Muziejuje galima susipažinti su veikiančiomis ekspozicijomis: Rokiškio dvaro kultūra ir istorija, Rokiškio krašto istorija nuo seniausių laikų. Išskirtinę vietą užima unikali dievadirbio Liongino Šepkos (1907-1985 m.) drožinių ekspozicija. Rokiškio krašto muziejuje Jūsų laukia vienintelė Lietuvoje prakartėlių (Betliejų) ekspozicija. Joje apie 100 prakartėlių. Čia rengiamos dailės parodos, plenerai, klasikinės muzikos koncertai, literatūros vakarai. 2011 metais Rokiškio dvaro sodyba buvo pripažinta patraukliausia Lietuvos turizmo vietove.

Rokiškio dvaro sodyba – 2011 Eden nugalėtoja Lietuvoje

EDEN santrumpa reiškia „Patraukliausios Europos turizmo vietovės“ (angl. European Destinations of Excellence). Tai projektas, Europos Sąjungoje skatinantis tvarios turizmo plėtros modelius. Šis projektas pagrįstas kasmetiniais nacionaliniais konkursais, kurių metu kiekvienoje dalyvaujančioje šalyje išrenkama po vieną „patraukliausią turizmo vietovę“. Rinkdama šias vietoves EDEN iniciatyva veiksmingai įgyvendina savo tikslą atkreipti dėmesį į Europos turizmo vietovių vertybes, įvairovę ir bendras savybes. Ji padeda skleisti informaciją apie naujas Europos turizmo vietoves, sukuria sąlygas visoje Europoje keistis gera praktika ir skatina ryšius tarp apdovanojimus pelniusių vietovių. Šio projekto plėtrą remia Europos Komisija, inicijavusi jį 2006 m. ir vis dar vaidinanti svarbiausią koordinatorės vaidmenį. Jos uždaviniai yra skatinti interesų grupių dialogą, bendrai finansuoti atrankos procedūras, organizuoti apdovanojimų ceremoniją (pirmuosius dvejus metus Europos turizmo forumo) metu ir koordinuoti visapusę komunikaciją.

Garbingas patraukliausios turizmo vietovės titulas Rokiškio dvarui suteiktas už puikiai įrengtą dvaro ekspoziciją, istorijos ir kultūros puoselėjimą bei jaunosios kartos auklėjimą. Buvusiuose dvaro rūmuose šiandien yra įsikūręs Rokiškio krašto muziejus. Šiuo metu jam priklauso 14 autentiškų dvaro pastatų ir 28 ha ploto parkas su tvenkiniais. Muziejus per 78 metus sukaupė gausius archeologijos, istorijos, numizmatikos, dailės ir etnografijos eksponatų rinkinius, iš viso – daugiau nei 80 tūkstančių vienetų. Unikali ir vertinga dvarų kultūros paveldo kolekcija – viena iš nedaugelio tokių ekspozicijų Lietuvoje. Ypatingas dėmesys muziejaus darbe skiriamas edukacinei veiklai vaikams ir suaugusiems, įtraukiant į šią veiklą socialinės atskirties grupes. Muziejus teikia įvairias paslaugas, rengia temines parodas ir ekskursijas, aktyviai dalyvauja projektinėje-programinėje veikloje.Ypatingai didelis dėmesys pastaraisiais metais muziejaus darbe skiriamas edukacinei veiklai, už kurią Rokiškio krašto muziejus 2010 m. apdovanotas Kultūros ministerijos premija.

Darbo valandos

P

-

A

10:00-18:00

T

10:00-18:00

K

10:00-18:00

Pe

10:00-18:00

Š

10:00-18:00

S

-

Nuo balandžio 1 d. dirba ir sekmadieniais