Piliakalnis įrengtas atskiroje masyvioje kalvoje Laukupės kairiajame krante. Aikštelė beveik keturkampė, buvusi apjuosta pylimu, kuris geriausiai išlikęs vakarų pusėje. Piliakalnį šlaituose juosė du griovių-pylimų žiedai. Šlaitai statūs, 20-30 m aukščio.

Piliakalnis buvo apardytas arimų. Piliakalnis buvo atnaujintas iš projekto lėšų. Sutvarkyta piliakalnio viršaus aikštelė, įrengtas medinis laiptų takas su turėklais, papėdėje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su skaldos danga.

Piliakalnis žinomas ir Laukupėnų vardu.

Visose piliakalnio pašlaitėse, 5 ha plote yra papėdės gyvenvietė, kurioje rastas molinis verpstukas, brūkšniuotos ir grublėtos keramikos, šlako, gyvulių kaulų.

1909 m. ir 1911 m. L. Kšivickis ištyrė didesnę aikštelės dalį – daugiausia jos pakraščius, iš viso 860 m2. Piliakalnis mažiausiai kartą buvo rekonstruotas. Jo pirminė ovali aikštelė buvo mažesnė, vėliau ji išplėsta užlyginant griovį. Aikštelės pakraščiuose aptikti netaisyklingi akmenų grindiniai, sudėti per du kartus. Čia kultūrinis sluoksnis buvo iki 1 m storio. Jame rasti 472 dirbiniai: titnaginių peilių nuolaužos; akmeniniai: kirvių dalys, išgrąžos, galąstuvai, trintuvai; moliniai: verpstukai, liejimo formos; kauliniai: smeigtukai, adatos, ylos, ietigaliai, skaptai, durklai; geležiniai: peiliai, pjautuvėliai, įmovinis ietigalis ir jų fragmentai, ylos, kabliukai, smeigtukai, kaltas, dildė; žalvariniai: smeigtukai, grandinėlių fragmentai, segės dalis, kabučiai ir kt. Tyrinėjimų metu taip surinkta nemažai lipdytos keramikos, gyvulių kaulų, molio tinko.

Piliakalnis datuojamas I tūkst. pr. Kr. pabaiga – I tūkst.

Moškėnų piliakalnis garsėjo Sekminių gegužinėmis. Sekminių šventė sukviesdavo apylinkių jaunimą, šeimas su vaikais. Pabuvimas per Sekmines ant Moškėnų kalno paaugusią mergaitę tarsi „įrašydavo” į merginas. Moškėnų kalno aplankymą Panemunėlio ir gretimų parapijų žmonės siejo su bręstančios mergaitės požymiu – krūtų atsiradimu. Apie Žiobiškį sakydavo: „Merga jau su kakom, ant Moškėnų kalno jau buvo „. O apie Skapiškį kalbėdavo, kad ant Moškėnų kalno, mergaitės norimo dydžio krūtis galinčios pačios pasirinkti.

Informacija & Contact

Adresas

Rokiškio kaim. sen. Roiškio r.

GPS koordinatės

55.968390696751, 25.439534333905

Interneto svetainė