(Ne)pažintas Rokiškio kraštas

(Ne)pažintas Rokiškio kraštas

Šylant orams, projekto „Rokiškio miesto gyventojų įtraukimas į visuomeninę veiklą ir jų turiningos veiklos bei prasmingo laisvalaikio organizavimas” dalyviai vėl pradėjo pažintines-piligrimines keliones. Šįkart – savame krašte. Ir nors atrodo, taip gerai žinome vietas, kuriose gyvename, o tačiau…

Piligriminė kelionė prasidėjo Obeliuose. Čia projekto partnerio „Savas Rokiškis” atstovės pasakojimo vedini, dalyviai susipažino su šv. Onos bažnyčia bei už jos esančiomis kapinėmis, kurios stebina įvairių svarbių paminklų gausa. Toliau maršrutas vedė į žinomos, tačiau labai retai aplankomas, Aleksandravėlės apylinkes. Nuostabios gamtos apsuptyje – poeto Pauliaus Širvio gimtinė, kurioje anksčiau lankytis neteko daugumai projekto dalyvių. Kasmet čia vyksta poezijos renginys „Širvynė”. Netoliese unikalios Degučių kaimo kapinės, kurios stebina netradiciniais užrašais ant paminklų. Paskutinis piligriminės kelionės tikslas – Aleksandravėlė. Čia daug sužinota apie miestelio istoriją, žmones, bendruomenės kepamus šakočius bei kitas vykdomas veiklas.

Nors piligriminis maršrutas vedė į vietines, savo rajono vietas, projekto dalyviai prisipažino, kad šiuose kraštuose nebuvo lankęsi, o ir tokių įdomių istorijų bei pasakojimų nebuvo girdėję.