Naujas svetingumo verslo ženklinimas

Naujas svetingumo verslo ženklinimas

„Pamatei šį ženklą ant durų ir būk tikras – tu esi saugus“, – sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacios (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė apie asociacijos pristatomą naują prekinį ženklą – „Safe and Clean“ („Saugu ir švaru“), kurį jau pelnė pirmieji asociacijos nariai. Covid-19 verslui padiktavo naujų, neregėtų iššūkių, tad užklijuotas ženklas Lietuvos ir užsienio turistams skelbs aiškią žinią – šiame restorane ar viešbutyje yra saugu, švaru ir kruopščiai laikomasi detaliai surašytų saugumo reikalavimų, kurių dar gausiau nei reikalauja sveikatos institucijos. Svetingumo verslo atstovai sako, jog šis ženklas yra garantija svečiui, kad čia saugu.
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija jau sulaukė daug paraiškų iš verslo, panorusio įgyti naują saugaus ir švaraus svetingumo ženklą „Safe and Clean“. Tokį ženklą svečiai netrukus išvys ant pirmųjų jį pelniusių restoranų ir viešbučių nuo Klaipėdos, Birštono, Vilniaus iki Druskininkų. Neabejojama, jog šis ženklas taps tarsi vedliu svečiams, siekiantiems maksimalaus saugumo korona viruso akivaizdoje. Ženklas patrauks tiek užsienio svečių, tiek vietos turistų dėmesį, jog įstaigoje taikomi aukščiausi saugumo reikalavimai įvairioms sritims – nuo apgyvendinimo, maitinimo, SPA/sporto zonos ar konferencijų salių iki vaikų zonos ir bendrųjų erdvių, skiriant didelį dėmesį ir darbo vietų priežiūrai bei darbuotojų mokymui.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, vykdydama MITA (Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros) finansuojamą projektą „Safe and Clean“ svetingumo verslo ženklo sukūrimas ir įdiegimas, turizmo sektoriaus vadovų ir darbuotojų inovatyvūs mokymai”, kviečia viešbučių, restoranų, sveikatingumo verslo atstovus pildyti paraišką  ir ženklintis naujuoju saugaus ir švaraus svetingumo ženklu “SAFE &CLEAN”.

Asociacija parengė  šių Svetingumo verslo savikontrolės kriterijų sąrašą ir gaires, apimančias- darbuotojų sveikatos, svečių saugumo, maisto tvarkymo, patalpų valymo ir dezinfekavimo sritis. Tai ne tik rinkodarinė priemonė svetingumo verslui, siekiančiam susigrąžinti savo svečius ir pritraukti naujus, maksimaliai užtikrinant jų saugumą, bet ir labai naudinga metodinė priemonė. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimais, Pasaulio sveikatos organizacijos (anglWHO) rekomendacijomis bei gerąja kitų šalių praktika diegiant saugumo ir švaros standartus viešbučiuose ir restoranuose.

Siunčiame nariams susipažinti SAFE & CLEAN ženklo aprašą ir kriterijus, kviesdami teikti asociacijai:

  1. Kartu su paraiška pasirašytą Geros valios deklaraciją (Aprašo priedas Nr. 1)
  2. Užpildytas Gaires (Aprašo priedas Nr. 2).

Gautos paraiškos bus įvertintos ir dėl kiekvienos įmonės priimtas sprendimas dėl ženklo naudojimo teisių suteikimo. Taip pat ir asociacija vykdys viešinimo darbus, siekiant padidinti paženklintų viešbučių ir restoranų vertę, jų reputaciją, patrauklumą bei lankomumą.

Kriterijų įgyvendinimas ir ženklo gavimas yra nemokamas.

Paraiškas prašome siųsti info@lvra.lt

Plačiau: https://lvra.lt/safe-clean/