Mano rokiškietiškos Kalėdos Tavo

Mano rokiškietiškos Kalėdos Tavo

101 eglutė, ledinis laiškas, Šerkšno kambarys, didžiulės tapytos langinės, nuo 2016 metų žiemomis dvare reziduojantis Kalėdų senelis – visa tai Rokiškyje. Apie 101 eglutę mieste nejuokaujame – Nepriklausomybės aikštėje spindi 100 mažučių ir viena didžiulė, žalia žalia miesto eglė. O kiek dar rajone eglučių – sunku suskaičiuoti, nes miestuose ir miesteliuose vis dar įžiebiamos eglutės ir eglučių alėjos Pandėlyje bei Juodupėje. Aikštėje ir žmogaus ūgio medinių skulptūrų prakartėlė, ir beveik 3 metrų aukščio langas su tapytomis langinėmis. Liongino Šepkos parkas šiemet prisipildė daugiau šviesos ir įsimylėjėlius kviečia pasivaikščioti bučinių alėja.
Rokiškio dvare (krašto muziejuje) reziduojantis Kalėdų Senelis laukia svečiuose ir mažų, ir didelių. Muziejuje kas savaitgalį vyksta įvairiausios edukacijos, pradedant arbatos ragavimu su grafiene baigiant meduoliukų dekoravimu ar tradicinių aukštaitiškų Kučių valgių degustacija. Kalėdų pašte (greta Rokiškio dvaro) iki gruodžio 23 d. galima išsiųsti laišką Kalėdų Seneliui su linkėjimais ir prašymais bei gauti jo atsakymą ar tiesiog nusiųsti smagius linkėjimus draugams. Eidami nuo Rokiškio dvaro link Kalėdų pašto, tikrai pastebėsite didžiausią ledinį laišką bei lede užšaldytas gėles (taip, taip, paskubėkite pamatyti, kol dar neištirpo).
Salų dvare spindi Šerkšno kambarys su jo šeimininke Ledo karaliene. Šį savaitgalį (gruodžio 11 d.) Salų dvare bus pildomos vaikų svajonės. Susijungus Rokiškio stalo žaidimų klubui, elektroninės muzikos kultūros skleidėjams „Alchemikai“, projektui „Vaikų svajonės“ ir Tautodailininkų asociacijai vyks išskirtinis labdaringas renginys, kuris tikrai pripildys Jūsų širdį kalėdinio jausmo. O Gruodžio 19 d. planuojamas istorinių šokių vakaras su Anykščių Kultūros Centro istorinio šokio studija „Baltoji Pavana“ ir Rokiškio kultūros centro istorinių šokių kolektyvu „Saltare la Lavanda“. Taip pat Salų dvare ir Salų dvaro amatų dirbtuvėse vyksta įvairūs kalėdiniai užsiėmimai, galima įsigyti įvairiausių rankų darbo mielų smulkmenėlių.
Bajoruose, muziejuje „Lėlių namai“, Jus pasitiks ne tik šiaudinė prakartėlė, juokingi Besniegeniai, tikros Snieguolės, bet nuo gruodžio 12 iki 23 dienos kasdien vyks kūrybinės dirbtuvėlės, kuriose laukiami ir 2, ir 5, ir 10 ar 20 svečių (geriausia iš anksto užsiregistruoti).

Visos veiklos ir renginiai vyks laikantis galiojančių LR Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos sprendimų.