Kelionių konkursas „Tyrinėk baltus“

Kelionių konkursas „Tyrinėk baltus“

Jau nuo š. m. birželio 7 d. iki rugsėjo 22 d. pažink baltų žemes, dalyvaudamas analogų neturinčiame tarptautiniame kelionių įspūdžių konkurse „Tyrinėk baltus“! Pasinerk į vasaros nuotykius – susipažink su baltų kultūros praeitimi ir dabartimi, aplankyk kuršių, žemaičių, žiemgalių, sėlių ir aukštaičių žemes. Originaliausių, gražiausių kelionių nuotraukų autorių lauks specialūs prizai.
Visi norintys dalyvauti šiame konkurse, turėtų aplankyti bent vieną objektą iš „Baltų kelio“ įspūdžių konkurso žemėlapio (žemėlapius galima gauti vietiniuose, kelionių akcijos teritorijoje esančiuose, Turizmo informacijos centruose, www.baltukelias.lt, partnerių interneto svetainėse) ir viešai paskelbti aplankyto objekto nuotrauką (su rašytiniais įspūdžiais ar be jų) savo „Facebook“ ar „Instagram“ paskyrose. Ties kiekvienu kelionių konkursui skirtu įrašu būtina grotažymė #BALTUKELIAS, regionas (#KURZEMĖ, #ZEMAITIJA, #ZIEMGALA, #SELA, #AUKSTAITIJA) ir objekto pavadinimas.
Kiekvieną savaitę bus išrenkamas vienas ar net keli meniškiausių, originaliausių, „baltiškiausių“ nuotraukų autoriai, kuriems atiteks išskirtiniai, taip pat praktiški bei kelionėms tinkami prizai iš „Baltų kelias“ „Facebook“ paskyroje paskelbto įrašo. Konkurso nugalėtojai galės pasipuošti papuošalais iš bronzos, sidabro, akmens, gintaro, odos, kurie buvo sukurti pagal archeologinius radinius; džiaugtis archeologinėmis žiemgalių lėlių kopijomis, keramikos dirbiniais, žolelių arbatos rinkiniais; žinoma, ir patogiomis bei praktiškomis kuprinėmis, gertuvėmis ir kt.
Nugalėtojai bus skelbiami kiekvieną savaitę „Baltų kelio“ „Facebook“ paskyroje ir tinklapyje www.baltukelias.lt.
„Baltų kelio“ kelionių įspūdžių konkursą organizuoja Šiaulių turizmo informacijos centras, Kuržemės planavimo regionas, Rundalės rajono taryba, Žiemgalos planavimo regionas, Nacionalinė regionų plėtros agentūra ir Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras.
Primename, kad š. m. balandžio mėnesį Šiauliuose duris atvėrė ir pirmasis interaktyvus baltų kultūros pažinimo centras. Centre „Baltų kelias“ šiuolaikinėmis technologijomis, eksponatų kopijomis, edukacinėmis veiklomis pristatoma baltų istorija, kultūra, gyvensena sukuriant galimybes ugdyti sąmoningą baltiškojo paveldo pažinimą ir jo išsaugojimo nuostatas jaunimui, šeimoms, turistams.

Daugiau informacijos apie kelionių įspūdžių konkursą „Tyrinėk baltus“ galite rasti tinklapyje www.baltukelias.lt, „Baltų kelias“ „Facebook“ paskyroje ir partnerių interneto svetainėse.

2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos projektas LLI-447 „Baltų kultūros pažinimo skatinimas ir žinomumo apie tarptautinį kultūros kelią „Baltų kelias“ didinimas“ („Explore Balts“).