KALĖDOS ROKIŠKYJE – JAUKIOS KALĖDOS NAMUOSE

KALĖDOS ROKIŠKYJE – JAUKIOS KALĖDOS NAMUOSE

Lietuvos Vyriausiasis senelis Kalėda kviečia gruodžio 4 d. pasižymėti kalendoriuje, šventiškai nusiteikti ir pasiruošti jaukiam vakarui namuose – rokiškėnai iš viso pasaulio jungsis į tiesioginę miesto eglės įžiebimo transliaciją!

Šventinė Rokiškio eglė bus įžiebta gruodžio 4 d. miesto Nepriklausomybės aikštėje, o renginys tiesiogiai transliuojamas facebook renginyje „Kalėdos Rokiškyje 2020“. Tad bet kuriame pasaulio kampelyje esantys rokiškėnai kviečiami įžiebimo šventės renginius saugiai ir jaukiai stebėti namie. Eglės viršūnę papuoš įspūdinga žvaigždė, kurios trafaretu organizatoriai pasidalins dar iki įžiebimo su kvietimu ją kabinti namų languose ir šitaip išpuošti visą miestą. Jau netrukus sulauksite kūrybiškų transliacijų, ką veikti šiais niūriais vakarais: Visai šeimai kartu gaminti žvaigždę!
Šalia pagrindinės miesto eglės nusidrieks Eglučių alėja – tai kasmetinė laikraščio „Gimtasis Rokiškis“ redakcijos tradicija: miesto gyventojai ir jame veikiančios įmonės dovanoja eglutes, kuriomis po švenčių atkuriami miesto parkai.

Eglės įžiebimo vakarą, šalia Nepriklausomybės aikštės, paslaptingoje vietoje  jaukiai įsikūręs iš Rokiškio kilęs Vyriausiasis Lietuvos senelis Kalėda tiesioginės transliacijos metu visus sveikins su artėjančiomis šventėmis. Eglutės įžiebimą lydės trys Gyvieji paveikslai, įkurdinti skirtingose miesto vietose: Nepriklausomybės aikštėje, šalia Rokiškio krašto muziejaus vartų ir Savivaldybės aikštėje. Visos renginio vietos bus virtualiai aplankytos tiesioginės transliacijos metu, o jei vis dėlto nekantriausieji norės įspūdingą eglę ir Gyvuosius paveikslus apžiūrėti patys, organizatoriai pataria tai daryti pravažiuojant automobiliu, tačiau nesibūriuojant renginių vietose.

KALĖDINĖS INICIATYVOS ROKIŠKYJE PRASIDĖS DAR IKI EGLUTĖS ĮŽIEBIMO IR TĘSIS IKI PAT ŠVENČIŲ

Net ir negalėdami atvažiuoti, rokiškėnai keliaus į gimtąjį miestą šypsenomis ir sveikinimo žodžiais! „Linkėjimų Rokiškiui“ idėja – kviesti žmones el. paštu kaledosrokiskyje@gmail.com siųsti trumpą virtualų sveikinimą, sveikinimo atviruką arba nuotrauką su sveikinimo žodžiais. Sveikinimus bus galima pamatyti šventiniame facebook renginyje „Kalėdos Rokiškyje 2020“.

Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje Gruodžio 1–24 d. Adventinis kalendorius lange „Jei širdyje tiki Kalėdų stebuklu…“ O kiekvieną dieną pirmojo atėjusio skaitytojo laukia staigmena! Gruodžio 3, 10, 17, 24 ir 31 d. Kalėdinių istorijų traukinukas atvyksta į Rokiškio bibliotekos facebook paskyrą su vis nauja istorija!

Rokiškio krašto muziejus jau trečius metus organizavo vaikų ir jaunimo meninės kūrybos konkursą „Kalėdų atvirukas“. Šiųmečio konkurso tema – „Šventė Rokiškio dvare“.  Sulaukta dalyvių ne tik iš savojo rajono, bet ir Kauno bei Visagino. Konkursiniai atvirukai iki pat Trijų Karalių bus demonstruojami savivaldybės lauko ekrane bei Rokiškio krašto muziejaus facebook puslapyje. Čia iki gruodžio 10 d. kviečiame palaikyti Jums labiausiai patikusius atvirukus – daugiausia patiktukų surinkusio darbo autoriui atiteks virtualių lankytojų prizas!

Muziejaus teritorija neištuštėja net ir muziejui nepriimant lankytojų, čia visada gausu besigrožinčių dar vis rudenišku dvaro parku ar atėjusių pašerti danielių. Nuo gruodžio 4 d. Rokiškio krašto muziejuje projekto metu drožėjų sukurta didžiulė ąžuolo prakartėlė puikuosis Nepriklausomybės aikštėje. Pasigrožėjus didžiąją prakartėle ir Kalėdų egle, Tyzenhauzų alėja patogu keliauti link muziejaus prakartėlių ekspozicijos: atėję į dvaro  teritoriją muziejaus pastatų languose bei kluone pro praviras duris pamatysite Rokiškio krašto muziejaus fonduose saugomas prakartėles, sukauptas nuo 1998 m. organizuojant konkursines prakartėlių parodas. Šiam 1 km pasivaikščiojimo keliui simboliškai gimė pavadinimas „Nuo prakartėlės iki prakartėlių“.

O kokios gi Kalėdos be Kalėdų Senelio ir Kalėdų pašto? Susitikti su Kalėdų Seneliu Rokiškio dvare galėsite gruodžio: 10–13, 17–20, 22, 23, 27 dienomis 10–18 val.,  laikantis tuo metu galiojančių karantino taisyklių. Gruodžio 25 ir 26 dienomis Kalėdų Senelis lankys vaikus, todėl  dvare šiomis dienomis jo nerasite. Laišką Kalėdų Seneliui galite siųsti adresuKalėdų paštas Rokiškio dvare Tyzenhauzų g. 5, LT-42115, Rokiškis. Kas nori laišką atnešti pats, tai padaryti galės jau gruodžio 4 d.  nuo 16.00 iki 19.00 valandos Kalėdų pašto namelyje (Nepriklausomybės a.). Tereiks pabelsti Nykštukui į langelį ir atiduoti laišką. Kalėdų pašte Nykštukas dirbs gruodžio 8–23 dienomis (I–V 10–13 val., VI–VII 11–15 val.). Sekite Rokiškio krašto muziejaus FB–@Rokiskiokrastomuziejus bei IG–@rokiskio­_muziejus paskyras – ten kiekvieną trečiadienį bus įkeliami video siužetai, padėsiantys pasiruošti Kalėdoms. Neišėję iš namų galėsite dalyvauti edukacijose, kuriose išmoksite ne tik kalėdinių puošmenų pasigaminti, bet ir Kūčių stalą paruošti.

Daugiau informacijos ČIA

Nuo lapkričio 29-osios kiekvieną vakarą 18 val. laikraščio „Rokiškio sirena“ interneto svetainėje pasirodys „Sveikinimų kalendorius“ – tai 25 trumpi video reportažai su švietimo įstaigų jaunųjų atlikėjų, jų mokytojų, meno mėgėjų kolektyvų atliekamais muzikos kūriniais.  Daugiau informacijos ČIAhttps://www.rokiskiosirena.lt/

Visuomeninė organizacija „Tyzenhauzų paveldas“ taip pat dovanoja miestui šventinę nuotaiką. Gruodžio 6, 13, 20, 27 dienomis, 12 val. miestelėnai mėgausis vargonų muzika. Keturis sekmadienius vargonininko Justino Šapolos atliekamus kūrinius tiesiogiai transliuos iš Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios į Nepriklausomybės aikštę ir internetu,  facebook renginyje „Kalėdos Rokiškyje 2020“.

Kalėdos Rokiškyje – jaukios Kalėdos namuose. Šventinis šaukinys tarytum suburia visus bendrai šventei – vietos bendruomenę ir tuos, kurie myli savo gimtąjį miestą, bet nori apsaugoti artimuosius. Visas Kalėdines Rokiškio naujienas galima sekti ČIA

TIESIOGINĘ TRANSLIACIJĄ RASITE ČIA