Ką veikti savaitgalį?

Ką veikti savaitgalį?

Gegužės 25 d. nuo 12 iki 16 val. tarptautinė muziejų idėjų – edukacinių programų mugė Rokiškio krašto muziejuje. Kviečiame tėvelius su vaikais, senelius su anūkais dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose ir smagiai praleisti šeštadienį Rokiškio krašto muziejaus aplinkoje. Etnografiniuose muziejaus pastatuose edukatorės iš Latvijos pristatys vaistažoles ir jų antpilus, supažindins su odos gaminiais. Akmenskaldys demonstruos akmens apdirbamo meną, keramikos meistrai minkys molį ir kurs gaminius iš jo. Klėtelėje aus audėjos, austi ir pinti juostas mokys visus norinčius, bus galima pabandyti velti vilną, siuvinėti. Tautodailininkė pristatys karpinių meną ir mokys karpyti. Atvirukų meistrė kvies pasigaminti unikalų atviruką. Pynėja demonstruos pynimo iš vytelių amatą, bus galima pamėginti drožti medį. Smaližiams turėtų patikti gaminti saldžias puokštes bei lėlytes, o natūralių produktų gerbėjams – natūralaus vaško žvakes. Ir dar daug daug visko!

Tęsiasi 55 „Poezijos pavasaris“, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo. Gegužės 25 d. 13 val. „Poezijos pavasaris“ kviečia į rekonstruotą Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešąją biblioteką (Nepriklausomybės a. 16), o 17 val. – į Salų dvarą.
Dalyvaus poetė, vertėja Elena Karnauskaitė, vertėja, literatūros kritikė Elžbieta Banytė, Gruzijos poetas Dimitris Angelis, Lietuvos poetai Rimgaudas Valentinas Graibus, Arvydas Valionis, renginių organizatorė, poetė Elvyra Pažemeckaitė, aktorius, režisierius, dainuojamosios poezijos atlikėjas Gediminas Storpirštis.

 

Gegužės 25 d. 14 val. Tarptautinis pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis „Dūdų fiesta 2019“. dalyvauja pučiamųjų instrumentų orkestrai iš Cėsio (Latvija), Biržų, Pasvalio ir Rokiškio muzikos mokyklų.

 

 

 

Gegužės 26 d. 13 ir 15 val. Rokiškio krašto muziejuje pristatoma edukacinė programa „Medžio ir žmogaus sielų bendrystė“. Gurkšnojant arbatą susipažinsime su gydytojos, žolininkės, etnografės, habilituotos gamtos mokslų daktarės E. Šimkūnaitės sudarytu medžių horoskopu, su medžio sakralumu ir semantika lietuvių liaudies dainose…