Gyvūnai ir žvėrys triauškė po Helovyno likusius moliūgus

Gyvūnai ir žvėrys triauškė po Helovyno likusius moliūgus

Kur dėti po Helovyno šventės išskaptuotus įvairiaspalvius moliūgus? Rokiškio turizmo centras pasišovė surinkti oranžines dekoracijas ir atiduoti perrinktas daržoves ūkininkų laikomiems gyvūnams ir žvėrims. Tačiau į dovanojamą pašarą vienintelės nosį raukė tik alpakos, kurios mieliau troško dėmesio.

Nešinos gražuoliais moliūgais Rokiškio turizmo centro darbuotojos viliasi, kad tokia gardi dovana čia pat dvaro pašonėje besiganantiems danieliams patiks. Kad būtų sočiau į vidų prikimšo dar ir saldžių morkyčių. Tai helovyniniai moliūgai, kuriuos moterys sumanė surinkti po vėlinių ir padovanoti gyvūnams.
„Buvo daug svarstymų, patiks, nepatiks, norės, nenorės vis tiek ir žvakutės buvo degintos, bet va, žiūrėkit, kaip džiaugiasi, eina žiūrinėja, uostinėja. Kaip žaisliukai gavosi ne tik maistas, bet ir pažaidimui“, – sako turizmo centro darbuotoja Ingrida Kujelė.

„Artėjant Helovynui pagalvojau, o kodėl tiek moliūgų papuošia miestą, įvairias įstaigas ir paskui jie dažniausiai iškeliauja į komposto dėžes, nes maistui jau dažniausiai sudėtinga panaudoti, vis tiek ir dūmai ir dekoracijos“, – pasakoja Rokiškio turizmo centro vadovė Lina Valotkienė.

Aptvare oranžinėmis daržovėmis pirmos susidomi patelė. Kol šios ragauja patinai nedrąsiai stebi. Tik pamatę, kad šios su malonumu triauškia viduje aptiktas morkas patraukia arčiau moliūgų. Tačiau dvaro parko prižiūrėtojas sako, kad ne morkos ir moliūgai jiems vis gi skaniausi, norint palepinti miško žvėris tenka ieškoti gilių. „Neša, matot, dabar ir morkos keliauja. Viskas, ir moliūgai, ir daržovės, ir burokai. Labiausiai tai giles mėgsta, ta dvaro sodyba gan sena, čia auga seni ąžuolai, tai kai gilių sezonas būna tai dievina tas giles, renkam ir mes, ir vaikai“, – teigia dvaro parko prižiūrėtojas Audrius Jankauskas.

Moterys džiaugiasi, kad vos per kelias dienas joms pavyko surinkti kelis šimtus panaudotų moliūgų. Buvo prašoma nenešti tik sukežusių ir supuvusių. Aišku, dalį pabaisų teko ir nupuošti, o kai kurias ir apipjaustyti, kad gyvūnams daržovės atitektų saugios. „Tikrai atsakingai visus peržiūrėjom išrinkom papildomas priemones smeigtukus, lipdukus guašą plovėm kas nenusiplovė nupjaustėm. Taip pat vaško likučius pašalino prieš atiduodant“, – kalbėjo L. Valotkienė. Kadangi moliūgų rokiškiečiai nepagailėjo, priekabos skanėstų sulaukė ir ūkininkų auginami žvėreliai. Štai Birutės Dapkienės iš Kamajų egzotiškieji ūkio paukščiai ir alpakos svečius kaip ir dovanas sutiko noriai. „Aišku ne visi pas mus ėda. Bet vis tiek yra, kurie ėda. Patinka vištom knipinėtis, tvenkiny yra žąsys, antys ateis, stručiai irgi. O šiandien tarp kitko pyragų diena, tai jiems čia vietoj pyrago“, – sako ūkininkė Birutė Dapkienė. Tiesa, jei stručiai dovanas bent paragavo, tai alpakos mieliau troško dėmesio nei moliūgų. „Jam labiausiai patinka moteriškės, atrinkinėja jis kvapus, uosto, nori visą laiką bučiuotis. Kažką tai į ausį pasakyti. Turbūt jis dėkoja už visą komandą už moliūgus“, – pasakoja B. Dapkienė. Vis tik labiausiai moliūgus pasirodo mėgsta karvės ir arkliai. Jų pasak ūkininkų kaip ir obuolių, aguročių galėtų šlamšti iki nukritimo.

Aut. Jurgita Ivonaitienė