Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras https://www.rokiskiotic.lt Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras Tel. Nr.: +370 610 00 610; +370 458 51 044. E. p. info@rokiskiotic.lt Tue, 12 Jan 2021 14:15:08 +0000 lt-LT hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.4 Turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjai dar iki 2021 m. gegužės pabaigos galės teikti paraiškas gauti skatinamąsias paskolas https://www.rokiskiotic.lt/turizmo-ir-viesojo-maitinimo-paslaugu-teikejai-dar-iki-2021-m-geguzes-pabaigos-gales-teikti-paraiskas-gauti-skatinamasias-paskolas https://www.rokiskiotic.lt/turizmo-ir-viesojo-maitinimo-paslaugu-teikejai-dar-iki-2021-m-geguzes-pabaigos-gales-teikti-paraiskas-gauti-skatinamasias-paskolas#respond Tue, 12 Jan 2021 14:13:26 +0000 https://www.rokiskiotic.lt/?p=11363 Kelionių organizatoriams bei apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų teikėjams gera žinia – iki 2021 m. gegužės 31 d. pratęstas terminas kreiptis į nacionalinę plėtros įstaigą „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) dėl paskolų pagal skatinamąją finansinę priemonę „Paskolos turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams“. „2021 metus pradedame su gera žinia šiam skaudžiai nuo COVID-19 nukentėjusiam sektoriui – […]

The post Turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjai dar iki 2021 m. gegužės pabaigos galės teikti paraiškas gauti skatinamąsias paskolas appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
Kelionių organizatoriams bei apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų teikėjams gera žinia – iki 2021 m. gegužės 31 d. pratęstas terminas kreiptis į nacionalinę plėtros įstaigą „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) dėl paskolų pagal skatinamąją finansinę priemonę „Paskolos turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams“.

„2021 metus pradedame su gera žinia šiam skaudžiai nuo COVID-19 nukentėjusiam sektoriui – nuo 2020 metų liepos mėnesio įsigaliojusi paskolų turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams priemonė atnaujinta, o jos galiojimas pratęstas – šių paskolų dėka ir toliau bus galima palaikyti verslą ir užtikrinti jo tęstinumą“ – teigia INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Dėl lengvatinių paskolų į INVEGĄ gali kreiptis turizmo sektoriaus įmonės, kurios turi galiojančius kelionių organizatoriaus ar apgyvendinimo paslaugų klasifikavimo pažymėjimus ir yra Registrų centrui pateikusios 2019 m. finansinių ataskaitų rinkinį. Be to, turi būti išlaikyta dar viena sąlyga – paskolos gavėjas ir įmonių grupė, kuriai priklauso paskolos gavėjas, 2019 m. gruodžio 31 d. duomenimis, nebuvo laikomi sunkumus patiriančiais.

Norėdami gauti paskolą verslininkai privalės pateikti prognozuojamą pelno nuostolių ataskaitą, pinigų srautų duomenis ir smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statuso deklaraciją.

Pasak K. Motiejūno, valstybė, siekdama padėti turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams, priemonės įgyvendinimui skyrė 30 mln. Eur. Patikslinus lėšų poreikį, 22 mln. Eur skirti teikti paskolas apgyvendinimo bei viešojo maitinimo paslaugų teikėjams, kuriems šios skolintos lėšos reikalingos būtiniausioms išlaidoms, tokioms kaip darbo užmokesčiui, patalpų ar įrenginių nuomai ir kt., padengti. Likę 8 mln. Eur skirti kelionių organizatorių atsiskaitymams su turistais, kurių kelionės buvo atšauktos dėl COVID-19 pandemijos.

Maksimali vienos paskolos suma gali siekti 3 mln. Eur. Priklausomai nuo prašomos paskolos dydžio, sutartis gali būti sudaroma 72 mėnesių laikotarpiui ir pradedama grąžinti praėjus ne vėliau kaip 12 mėn. po sutarties pasirašymo dienos. Paskolos bus išmokamos ne vėliau kaip iki 2021 m. rugsėjo 30 d.

Detalią informaciją apie paskolų turizmo paslaugų teikėjams sąlygas, atitikimo reikalavimus galima rasti INVEGA puslapyje.

The post Turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjai dar iki 2021 m. gegužės pabaigos galės teikti paraiškas gauti skatinamąsias paskolas appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
https://www.rokiskiotic.lt/turizmo-ir-viesojo-maitinimo-paslaugu-teikejai-dar-iki-2021-m-geguzes-pabaigos-gales-teikti-paraiskas-gauti-skatinamasias-paskolas/feed 0
Rokiškio miesto gyventojų įtraukimas į visuomeninę veiklą ir jų turiningos veiklos bei prasmingo laisvalaikio organizavimas https://www.rokiskiotic.lt/rokiskio-miesto-gyventoju-itraukimas-i-visuomenine-veikla-ir-ju-turiningos-veiklos-bei-prasmingo-laisvalaikio-organizavimas https://www.rokiskiotic.lt/rokiskio-miesto-gyventoju-itraukimas-i-visuomenine-veikla-ir-ju-turiningos-veiklos-bei-prasmingo-laisvalaikio-organizavimas#respond Mon, 11 Jan 2021 15:08:27 +0000 https://www.rokiskiotic.lt/?p=11358 Projekto vykdytojas – Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras ir partneris VšĮ „Savas Rokiškis“  įgyvendina projektą „Rokiškio miesto gyventojų įtraukimas į visuomeninę veiklą ir jų turiningos veiklos bei prasmingo laisvalaikio organizavimas“, projekto kodas Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0354, finansuojamą iš Europos socialinio fondo lėšų. Projekte dalyvauja 40 asm. ir ne mažiau 50 proc. iš socialinės […]

The post Rokiškio miesto gyventojų įtraukimas į visuomeninę veiklą ir jų turiningos veiklos bei prasmingo laisvalaikio organizavimas appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
Projekto vykdytojas – Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras ir partneris VšĮ „Savas Rokiškis“  įgyvendina projektą „Rokiškio miesto gyventojų įtraukimas į visuomeninę veiklą ir jų turiningos veiklos bei prasmingo laisvalaikio organizavimas“, projekto kodas Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0354, finansuojamą iš Europos socialinio fondo lėšų. Projekte dalyvauja 40 asm. ir ne mažiau 50 proc. iš socialinės atskirties asmenų. Projekte numatomas socialinių, kultūrinių, pažintinių ir fizinio aktyvumo veiklų organizavimas: edukacija „Molio virsmas“; Aromaterapijos edukacija-kvepalų gamyba; edukacija „Tapyba ant drobės“; Edukacinė programa „Pažink bitę“; Edukacinė programa „Vilnonių siūlų dažymas augalais ir archajinių juostų pynimas“; Kultūrinių ir pažintinių  išvykų organizavimas; Socialiniai judėjimo užsiėmimų ir paskaitų ciklas; Maršrutas-turistinės paslaugos-laisvalaikio užimtumas; Projekto baigiamasis renginys. Projekto veiklose projekto dalyviai turės galimybių dalyvauti meninėje, kultūrinėje veikloje, kur galėtų plėsti savo akiratį, realizuoti gebėjimus ir pomėgius, pabendrauti tarpusavyje ir tokiu būdu mažinti socialinę atskirtį. Projekto dalyviai ugdys savo įgūdžius, palaikys visuomeninius ryšius, įprasmins save ir suteiktos sąlygos saviraiškai, padidės socialinės ir asmeninės visuomeninės kompetencijos, savo patirtį galės perduoti kitiems. Edukacijų užsiėmimų metu bus skatinami klausti, ieškoti atsakymų ir sprendimo būdų, padėdama jiems atsiskleisti, pajusti bendravimo ir asmeninės kūrybos džiaugsmą, ugdomas gebėjimas pritapti visuomenėje, atsakingai elgiantis siekti savų tikslų, nepažeidžiant kitų žmonių teisių.

Kultūrinių ir pažintinių išvykų įgyvendinimas suteiks dalyviams galimybę plėsti akiratį, susipažinti su kitų kraštų tradicijomis, istorija, pažinti gamtos kultūros ir paveldo objektus ir prisidės prie bendruomeniškumo didinimo ir socialinės atskirties mažinimo. Socialiniai judėjimo užsiėmimų tikslas – mažinti socialinę atskirtį, stiprinti socialinių įgūdžių ugdymą.

The post Rokiškio miesto gyventojų įtraukimas į visuomeninę veiklą ir jų turiningos veiklos bei prasmingo laisvalaikio organizavimas appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
https://www.rokiskiotic.lt/rokiskio-miesto-gyventoju-itraukimas-i-visuomenine-veikla-ir-ju-turiningos-veiklos-bei-prasmingo-laisvalaikio-organizavimas/feed 0
Sausio 13-osios minėjimas https://www.rokiskiotic.lt/sausio-13-osios-minejimas https://www.rokiskiotic.lt/sausio-13-osios-minejimas#respond Wed, 06 Jan 2021 12:24:15 +0000 https://www.rokiskiotic.lt/?p=11324 The post Sausio 13-osios minėjimas appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>

The post Sausio 13-osios minėjimas appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
https://www.rokiskiotic.lt/sausio-13-osios-minejimas/feed 0
Keliamės į virtualią erdvę https://www.rokiskiotic.lt/keliames-i-virtualia-erdve https://www.rokiskiotic.lt/keliames-i-virtualia-erdve#respond Tue, 15 Dec 2020 13:42:42 +0000 https://www.rokiskiotic.lt/?p=11241 Saugokime vieni kitus! Deja, bet šiuo metu bendrausime tik nuotoliniu būdu. Būsime pasiekiami telefonu, elektroniniu paštu, Facebooke ir Instagrame. Iki susirašymų! P. S. Suvenyrus taip pat galima įsigyti nuotoliniu būdu  Atsiuntimą į kitus miestus, pristatymą Rokiškyje ar perdavimą nuotoliniu būdu – suorganizuosime!

The post Keliamės į virtualią erdvę appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
Saugokime vieni kitus!
Deja, bet šiuo metu bendrausime tik nuotoliniu būdu.
Būsime pasiekiami telefonu, elektroniniu paštu, Facebooke ir Instagrame.
Iki susirašymų!

P. S. Suvenyrus taip pat galima įsigyti nuotoliniu būdu 😉 Atsiuntimą į kitus miestus, pristatymą Rokiškyje ar perdavimą nuotoliniu būdu – suorganizuosime!

The post Keliamės į virtualią erdvę appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
https://www.rokiskiotic.lt/keliames-i-virtualia-erdve/feed 0
Gražiausios Lietuvos eglutės. TOP 10 https://www.rokiskiotic.lt/graziausios-lietuvos-eglutes-top-10 Tue, 08 Dec 2020 10:35:58 +0000 https://www.rokiskiotic.lt/?p=11200 Šiemet pasiruošimas Kalėdoms kitoks. Šventinę nuotaiką miestai kuria nuotoliniu būdu, kas suteikia puikią progą mums pasigrožėti Lietuvos eglutėmis tiesiog iš namų.  „Keliaujančios mamos“ kartu su Lietuvos Turizmo informacijos centrais paruošė Jums gražiausių Lietuvos eglučių sąrašą – TOP10. Net neabejojame, kad jis gali būti ir ilgesnis, todėl kviečiame ir toliau dalintis mūsų Facebooke savo aplankytų eglučių […]

The post Gražiausios Lietuvos eglutės. TOP 10 appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
Šiemet pasiruošimas Kalėdoms kitoks. Šventinę nuotaiką miestai kuria nuotoliniu būdu, kas suteikia puikią progą mums pasigrožėti Lietuvos eglutėmis tiesiog iš namų.  „Keliaujančios mamos“ kartu su Lietuvos Turizmo informacijos centrais paruošė Jums gražiausių Lietuvos eglučių sąrašą – TOP10. Net neabejojame, kad jis gali būti ir ilgesnis, todėl kviečiame ir toliau dalintis mūsų Facebooke savo aplankytų eglučių nuotraukomis. Susikurkime šventinę nuotaiką drauge, net jei ir negalime susiburti prie eglučių.

Kalėdos Rokiškyje – jaukios Kalėdos namuose

Šventinė Rokiškio eglė įžiebta miesto Nepriklausomybės aikštėje. Eglės viršūnę puošia įspūdinga žvaigždė, kurios trafaretu organizatoriai pasidalino dar iki įžiebimo su kvietimu ją kabinti namų languose ir šitaip išpuošti visą miestą. Šalia pagrindinės miesto eglės nusidriekė Eglučių alėja – tai kasmetinė laikraščio „Gimtasis Rokiškis“ redakcijos tradicija: miesto gyventojai ir jame veikiančios įmonės dovanoja eglutes, kuriomis po švenčių atkuriami miesto parkai.

Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje Gruodžio 1–24 d. advento kalendorius lange „Jei širdyje tiki Kalėdų stebuklu…“ Nuo gruodžio 4 d. Rokiškio krašto muziejuje projekto metu drožėjų sukurta didžiulė ąžuolo prakartėlė puikuosis Nepriklausomybės aikštėje. Pasigrožėjus didžiąją prakartėle ir Kalėdų egle, Tyzenhauzų alėja patogu keliauti link muziejaus prakartėlių ekspozicijos: atėję į dvaro teritoriją muziejaus pastatų languose bei kluone pro praviras duris pamatysite Rokiškio krašto muziejaus fonduose saugomas prakartėles, sukauptas nuo 1998 m. organizuojant konkursines prakartėlių parodas. Šiam 1 km pasivaikščiojimo keliui simboliškai gimė pavadinimas „Nuo prakartėlės iki prakartėlių“.

O kokios gi Kalėdos be Kalėdų Senelio ir Kalėdų pašto? Susitikti su Kalėdų Seneliu Rokiškio dvare galėsite gruodžio: 10–13, 17–20, 22, 23, 27 dienomis 10–18 val., laikantis tuo metu galiojančių karantino taisyklių. Daugiau informacijos.

Visas Kalėdines Rokiškio naujienas galima sekti čia.

Druskininkai – šeimos Kalėdų miestas

Daugiau kaip 20 metrų aukščio stulbinanti karūnuota didžioji miesto eglė, apšviesta specialiais lazeriais, o šalia jos suspindėjo beveik 60 originalių, verslo ir bendruomenės sukurtų kalėdinių eglučių parkas, nustebinsiantis netikėtais sprendimais. Šalia miesto eglės įrengta prakartėlė su tikromis avimis. Gražiausias metų šventes Druskininkai pasitinka kaip tikras ŠEIMOS Kalėdų miestas, kur kiekviena šeima ras ką pamatyti, kur pasivaikščioti, iš ko pasisemti stebuklingo švenčių laukimo.

Daugiau apie Kalėdas Druskininkuose.

Informacija ir nuotraukos – Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro.

Jurbarkas – nykštukų sekamos pasakos

Pagrindinė rajono ir miesto eglutė stovi miesto širdyje Jurbarko Dvaro parke. Prieš vienas iš didžiausių metų švenčių – Kalėdas, Jurbarkas kviečia sustoti, pasimėgauti šiuo metų laiku ir aplankyti kalėdinę prakartėlę Raudonėje.

Ar jau buvote, ir ar jau girdėjote? Keliaujant Nemuno keliu visu šventiniu laikotarpiu Jurbarko Dvaro parke Nykštukai visiems, mažiems ir dideliems kiekvieną dieną 17 val. seka pasakas… Atvykite, išgirskite, švęskime Kalėdinį laikotarpį šventes kartu. O dar sakoma, jei atėjus prie Nykštuko patrinsite jo kepurės kutą išsipildys visi kalėdiniai norai.

Informacija ir nuotraukos – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro.

Jonava pavirto į eglučių miestelį

Kviečiame į šviečiantį ir nepakartojamą Kalėdinių eglučių miestelį Jonavoje! Jau antrus metus iš eilės Jonavos miesto centre esančiame Ramybės skvere nušvito įspūdingas Kalėdinių eglučių miestelis. Į Jonavos rajono mero Mindaugo Sinkevičiaus kvietimą kurti unikalų Kalėdinių eglučių miestelį atsiliepė per 70 rajono įstaigų ir įmonių. Viena už kitą gražesnės, įdomesnės ir įspūdingesnės Kalėdinės eglutės kuria nepakartojamą šventinę nuotaiką ir Kalėdinę dvasią Jonavoje, kuria norima pasidalinti su visa Lietuva.

Pagrindinė gražuolė Jonavos Kalėdų eglė, kaip visuomet, puikuojasi Sąjūdžio aikštėje, dar viena šventinė erdvė sukurta Joninių slėnyje.

Informacija ir nuotraukos – Jonavos turizmo informacijos centro.

Palanga ir Šventoji kviečia stebėti eglutes saugiai

Šiais metais Palangoje ir Šventojoje Kalėdų eglės žiba naujose vietoje – ties restauruota medine Kurhauzo dalimi ir rekonstruotoje centrinėje Šventosios aikštėje.

Palangos kultūros ir jaunimo centro darbuotojai primena, jog kalėdinis laikotarpis truks visą mėnesį, ir per šį laiką padabintos žaliaskarės tikrai niekur nedings. „Todėl neskubėkime prie eglės tuo metu, kai tikėtina, čia gali buriuotis daugiau žmonių. Jei labai smalsu kuo greičiau pamatyti miesto Kalėdų eglę, gal tiesiog pravažiuokime pro šalį automobiliu, pasigėrėkime žaliaskare pro automobilio langą, o kiek vėliau, kai būsime įsitikinę, jog žmonių prie eglės nebus daug, ateikime ir pasigrožėkite ja „gyvai“, – siūlė PKJC direktorė.

Informacija ir nuotraukos – Palangos turizmo informacijos centro.

Marijampolė – auksu spinduliuojanti eglutė

Socialiniuose tinkluose galima buvo išvysti vaizdo įrašus, kuriuose Grinčas kėsinosi pavogti Kalėdas iš Marijampolės, tačiau jam to padaryti nepavyko ir Kalėdos į Marijampolę atkeliavo! Miesto širdyje, J. Basanavičiaus aikštėje sušvito auksu spinduliuojanti eglė.
Kalėdinę eglę supa stebuklinga šventinė giria: šviečiantys medeliai ir elniukai, kurie kurią jausmą tarytum būtumėte stebuklų šalyje. Šalia eglutės įrengtos interaktyvios platformos, ant kurių užlipę jas aktyvuosite, o girioje suskambės muzika, pasikeis spalvos.

Įsiamžinę šalia auksu tviskančios eglės, šviečiančios skaičių „2021“ instaliacijos ar šalia girioje esančių papuošimų, įkėlę nuotrauką į Instagram‘ą bei pažymėję grotažymę #KalėdosMarijampolėje, specialiame terminale galėsite nemokamai atsispausdinti momentinę nuotrauką, kuri ilgai Jums primins patirtus įspūdžius mieste.

Mažieji, nespėję išsiųsti laiško Kalėdų seneliui, tai padaryti galės J. Basanavičiaus aikštėje, kurioje veikia Kalėdų paštas!

Pasigrožėjus šventine miesto eglute, kviečiame pasivaikščioti po miesto parkus ir kiemelius, pasipuošusius šventinėmis dekoracijomis. Artėjant Kalėdoms, Poezijos parke išvysite kalėdinių eglučių alėją, kurią miesto svečiams ir gyventojams dovanoja miesto įstaigos, įmonės, organizacijos ir bendruomenės. Originaliai papuoštos kalėdinės eglutės sukurs neeilinę šventinę nuotaiką mieste.

Informacija ir nuotraukos – Marijampolės turizmo ir verslo informacinio centro.

Širvintos – vaikystės Kalėdos

Kalėdų senelis pakvietė nesibūriuojant, saugiai, iš naujo atrasti mylimo miesto erdves – apžiūrėti nušvitusį pėsčiųjų tiltą, nepaprastai apšviestą „Briedžių taką“, eglučių miškelį ant terasos prie skulptūros „Širvinta“.

Kaip ir kasmet, mažųjų laiškų su jų mintimis apie pasiekimus bei svajones senelis lauks per Kalėdų paštą – speciali pašto dėžutė įrengta „Vaikystės stotelės“ skvere. Tiesioginės transliacijos metu senelis pažadėjo, kad į kiekvieną laišką jis atsakys.

Informacija ir nuotraukos iš Širvintų rajono savivaldybės internetinio puslapio.

Vilnius – siurreali eglutė

Nušvito, suspindo, spalvingai nuraibuliavo – siurreali Vilniaus Kalėdų eglutė. Šiemet netekusi Kalėdų miestelio draugijos, įspūdinga žaliaskarė tarsi dėlionė išsiskleidusi Katedros aikštėje ir smalsiems žvilgsniams atvėrusi staigmeną slepiančias valdas.

Pandemijos įtaka – Vilniaus Kalėdų miestelis persikėlė į internetą. Metas saugiai pirkti dovanas neišėjus iš namų – Vilniaus e. Kalėdų miestelyje jau laukia beveik 200 el. parduotuvių, pasiruošusių pildyti įvairius kalėdinius norus. Koks Kalėdų miestelis be eglės – ją aplankyti padeda šiuolaikinės 3D technologijos: virtualaus turo metu galima ne tik pasivaikščioti aplink gražiausia Europoje tituluojamą Vilniaus eglę Katedros aikštėje, bet ir išvysti ne mažiau įspūdingą instaliacijos vidų.

Informacija ir nuotraukos iš Kalėdos sostinėje svetainės.

Kaunas – „Saldžios saldžios Kalėdos“

Šviesi, šventiška bei saldžią pasaką menanti pagrindinė miesto eglė kauniečių lauks iki pat Trijų karalių. Pasigrožėti ja ir pasimėgauti išpuoštu miestu saugiai, be didelių žmonių susibūrimų spės visi.
Atsižvelgiant į šalyje galiojančius saugumo reikalavimus bei rekomendacijas, šįkart tradicinės miestelio veiklos iš Rotušės aikštės persikels į virtualią erdvę. Mažųjų kauniečių ypač pamėgtos edukacijos, dirbtuvėlės ir kitos veiklos drauge su kalėdiniu paštu lankytojų laukia internete.

Informacija ir nuotraukos iš Turizmo informacijos centro internetinės svetainės.

Klaipėda – įspūdinga Šiaurinė žvaigždė

Kartu su Kalėdų eglute nušvito ir įspūdinga „Šiaurinė žvaigždė“. Beveik 7 metrų aukščio, 20 metrų skersmens, spindinti, futuristinė žvaigždė-kompasas nušvietė visą aikštę. Žvaigždės centre sumontuoti galingi prožektoriai, kurių siunčiamas šviesos spindulys matomas net už 20 kilometrų. Vieno žymiausių Lietuvos šviesos menininko Arvydo Buinausko instaliacija atspindi kompaso struktūrą ir nurodo pagrindines keturias pasaulio kryptis. Instaliacija veiks nepertraukiamai siekiant išvengti žmonių susibūrimų.

Visi mylintys Klaipėdą kviečiame aplankyti interaktyvią, pažintinę internetinę svetainę. Pažintinėje svetainėje – 12 žymiausių miesto lankytinų objektų-žvaigždėrakčių, kurie uždega naujas žvaigždes ir atrakina įdomius, mažai žinomus, o gal net ir visai negirdėtus istorinius faktus.

Informacija ir nuotraukos iš https://kulturosuostas.lt/.

Parengė „Keliaujančios mamos“

The post Gražiausios Lietuvos eglutės. TOP 10 appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
Naujas svetingumo verslo ženklinimas https://www.rokiskiotic.lt/naujas-svetingumo-verslo-zenklinimas Thu, 03 Dec 2020 08:02:42 +0000 https://www.rokiskiotic.lt/?p=11197 „Pamatei šį ženklą ant durų ir būk tikras – tu esi saugus“, – sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacios (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė apie asociacijos pristatomą naują prekinį ženklą – „Safe and Clean“ („Saugu ir švaru“), kurį jau pelnė pirmieji asociacijos nariai. Covid-19 verslui padiktavo naujų, neregėtų iššūkių, tad užklijuotas ženklas Lietuvos ir užsienio turistams […]

The post Naujas svetingumo verslo ženklinimas appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
„Pamatei šį ženklą ant durų ir būk tikras – tu esi saugus“, – sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacios (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė apie asociacijos pristatomą naują prekinį ženklą – „Safe and Clean“ („Saugu ir švaru“), kurį jau pelnė pirmieji asociacijos nariai. Covid-19 verslui padiktavo naujų, neregėtų iššūkių, tad užklijuotas ženklas Lietuvos ir užsienio turistams skelbs aiškią žinią – šiame restorane ar viešbutyje yra saugu, švaru ir kruopščiai laikomasi detaliai surašytų saugumo reikalavimų, kurių dar gausiau nei reikalauja sveikatos institucijos. Svetingumo verslo atstovai sako, jog šis ženklas yra garantija svečiui, kad čia saugu.
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija jau sulaukė daug paraiškų iš verslo, panorusio įgyti naują saugaus ir švaraus svetingumo ženklą „Safe and Clean“. Tokį ženklą svečiai netrukus išvys ant pirmųjų jį pelniusių restoranų ir viešbučių nuo Klaipėdos, Birštono, Vilniaus iki Druskininkų. Neabejojama, jog šis ženklas taps tarsi vedliu svečiams, siekiantiems maksimalaus saugumo korona viruso akivaizdoje. Ženklas patrauks tiek užsienio svečių, tiek vietos turistų dėmesį, jog įstaigoje taikomi aukščiausi saugumo reikalavimai įvairioms sritims – nuo apgyvendinimo, maitinimo, SPA/sporto zonos ar konferencijų salių iki vaikų zonos ir bendrųjų erdvių, skiriant didelį dėmesį ir darbo vietų priežiūrai bei darbuotojų mokymui.
„Šiuo ženklu norisi atvykstantiems ir vietiniams svečiams pasakyti – eikite į viešbučius, restoranus, juose yra saugu, švaru, viskas prižiūrėta. Šis verslas specifinis – svečiai į viešbutį ar restoraną atvyksta kaip į namus, tad saugumas visiems labai aktualus. Pasitarę su kitomis institucijomis, sieksime, kad šį ženklą galėtume naudoti portaluose „Booking.com“, „Trip Adviser“ ir kt. su žinia, kad Lietuvos viešbučiuose ir restoranuose yra saugu. Toks ženklas bus aktualus dar gana ilgai. Ir patiems svečiams tai bus dar vienas įrankis, galimybė rinktis saugius viešbučius, restoranus, kurie ne tik deklaruoja, bet ir laikosi įsipareigojimų, nes viskas apgalvota iki smulkmenų“, – sako LVRA prezidentė E. Šiškauskienė.
„LVRA tikslas, informuoti tiek Lietuvos, tiek užsienio šalių svečius, kad mūsų atstovaujamose įmonėse yra saugu ir švaru. Daug verslo viešbučių bus užsidarę iki pavasario, bet restoranai, SPA viešbučiai duris atvers greičiau. Labai norime, kad Lietuvai atsivėrus sienas užsienio svečiams, būtų aiški žinutė, jog esam saugūs, pasiruošę ir pas mus galima drąsiai vykti tiek verslo reikalais , tiek ir poilsiui.“, – kalbėjo E. Šiškauskienė.

Saugaus ir švaraus svetingumo ženklo „Safe and Clean“ naudojimo teises gavusių ir kriterijus atitinkančių viešbučių bei restoranų sąrašas nuolat atnaujinamas ir skelbiamas svetainėje www./lvra.lt/safe-clean.

Informacija, kaip gauti šį ženklą ČIA

The post Naujas svetingumo verslo ženklinimas appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
Pirmą kartą Lietuvoje – visas turizmo sektoriaus įmones jungianti duomenų bazė https://www.rokiskiotic.lt/pirma-karta-lietuvoje-visas-turizmo-sektoriaus-imones-jungianti-duomenu-baze https://www.rokiskiotic.lt/pirma-karta-lietuvoje-visas-turizmo-sektoriaus-imones-jungianti-duomenu-baze#respond Fri, 27 Nov 2020 13:13:50 +0000 https://www.rokiskiotic.lt/?p=11276 Puspilnė ar pustuštė stiklinė? Šią metaforą pandemijos situacijoje galima pritaikyti daugeliui verslų, kurių situacija tapo sudėtinga, o ateities perspektyvos – miglotos. Tarp jų ir turizmo sektoriaus įmonės, kurios buvo priverstos maksimaliai sumažinti sąnaudas, atsisakyti beveik pusės darbuotojų, o likusius išleisti į prastovas. Itin skaudžiai nukentėjo atvykstamojo turizmo kelionių organizatoriai, viešbučiai, gidai. Visgi nepaisydami sudėtingos situacijos, […]

The post Pirmą kartą Lietuvoje – visas turizmo sektoriaus įmones jungianti duomenų bazė appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
Puspilnė ar pustuštė stiklinė? Šią metaforą pandemijos situacijoje galima pritaikyti daugeliui verslų, kurių situacija tapo sudėtinga, o ateities perspektyvos – miglotos. Tarp jų ir turizmo sektoriaus įmonės, kurios buvo priverstos maksimaliai sumažinti sąnaudas, atsisakyti beveik pusės darbuotojų, o likusius išleisti į prastovas. Itin skaudžiai nukentėjo atvykstamojo turizmo kelionių organizatoriai, viešbučiai, gidai.

Visgi nepaisydami sudėtingos situacijos, Lietuvos turizmo rūmai (LTR) stiklinę mato puspilnę, o kol tęsiasi pandemija, mėgina ją dar labiau pripildyti nauja kokybe. Vienas iš pavyzdžių – šiuo metu kuriama visos Lietuvos turizmo paslaugų teikėjus sujungsianti duomenų bazė. Joje bus galima rasti daugybę turizmo sektoriaus įmonių: nuo apgyvendinimo ir kelionių organizatorių iki gidų ir pramoginių veiklų.

„Šis projektas neturi analogų mūsų šalyje ir taps didžiuliu žingsniu į priekį Lietuvos turizmo sektoriui. Keliomis kalbomis pateikiama informacija ne tik leis skaitmenizuoti ir patraukliai pateikti turizmo rinkos dalyvių pasiūlymus, bet ir pasitarnaus kaip platforma, per kurią vietos tiekėjai taps lengviau pasiekiami užsienio šalių turizmo organizatoriams“ – sako Žydrė Gavelienė, Lietuvos turizmo rūmų prezidentė.

Galimybę sukurti duomenų bazę, o tuo pačiu – pakviesti turizmo specialistus į diskusijas ir mokymus, Lietuvos turizmo rūmai gavo laimėję Mokslo inovacijų ir technologijų agentūros skelbtą konkursą pagal priemonę „Turizmo inovacija“.

Tiesa, pandemija kiek pakoregavo projekto veiklas ir vietoje „gyvų“ susitikimų buvo rengiami skaitmeniniai. Tačiau ir čia galima įžvelgti puspilnę stiklinę – dalyvauti mokymuose virtualioje erdvėje paprasčiau, peržiūrėti mokymų medžiagą gali didesnis skaičius žmonių.

Rugpjūčio – lapkričio mėnesiais vykusiame mokymų cikle, kurį sudarė 15 mokymų apie skaitmeninę rinkodarą ir pardavimus bei 17 mokymų apie naująją duomenų bazę, dalyvavo daugiau kaip 1300 dalyvių iš visos Lietuvos. Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro direktorė Lina Valotkienė džiaugiasi, kad iš rajone veikiančių 42 apgyvendinimo įstaigų, 3 kelionių agentūrų, 7 gidų, 12 maitinimo įstaigų, 17 pramogų teikėjų net 36 turizmo specialistai iš Rokiškio rajono dalyvavo mokymuose, kuriuos organizavo Lietuvos Respublikos Turizmo rūmai.

„Šie mokymai parodė, kaip svarbu turizmo bendruomenei nuolat bendrauti, pritraukti ekspertų iš kitų sričių ir netgi kitų šalių bei kartu mokytis. Ypač – kai turizmo laukia ilgas bei sudėtingas kelias susigrąžinant klientus. Įvertinę didelį mokymų populiarumą ir poreikį, suteiksime galimybę visiems, nespėjusiems sudalyvauti mokymuose, juos peržiūrėti patogiu metu Turizmo rūmų interneto svetainėje“ – sako Žydrė Gavelienė.

 

The post Pirmą kartą Lietuvoje – visas turizmo sektoriaus įmones jungianti duomenų bazė appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
https://www.rokiskiotic.lt/pirma-karta-lietuvoje-visas-turizmo-sektoriaus-imones-jungianti-duomenu-baze/feed 0
KALĖDOS ROKIŠKYJE – JAUKIOS KALĖDOS NAMUOSE https://www.rokiskiotic.lt/kaledos-rokiskyje-jaukios-kaledos-namuose https://www.rokiskiotic.lt/kaledos-rokiskyje-jaukios-kaledos-namuose#comments Tue, 24 Nov 2020 12:14:36 +0000 https://www.rokiskiotic.lt/?p=11182 Lietuvos Vyriausiasis senelis Kalėda kviečia gruodžio 4 d. pasižymėti kalendoriuje, šventiškai nusiteikti ir pasiruošti jaukiam vakarui namuose – rokiškėnai iš viso pasaulio jungsis į tiesioginę miesto eglės įžiebimo transliaciją! Šventinė Rokiškio eglė bus įžiebta gruodžio 4 d. miesto Nepriklausomybės aikštėje, o renginys tiesiogiai transliuojamas facebook renginyje „Kalėdos Rokiškyje 2020“. Tad bet kuriame pasaulio kampelyje esantys […]

The post KALĖDOS ROKIŠKYJE – JAUKIOS KALĖDOS NAMUOSE appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
Lietuvos Vyriausiasis senelis Kalėda kviečia gruodžio 4 d. pasižymėti kalendoriuje, šventiškai nusiteikti ir pasiruošti jaukiam vakarui namuose – rokiškėnai iš viso pasaulio jungsis į tiesioginę miesto eglės įžiebimo transliaciją!

Šventinė Rokiškio eglė bus įžiebta gruodžio 4 d. miesto Nepriklausomybės aikštėje, o renginys tiesiogiai transliuojamas facebook renginyje „Kalėdos Rokiškyje 2020“. Tad bet kuriame pasaulio kampelyje esantys rokiškėnai kviečiami įžiebimo šventės renginius saugiai ir jaukiai stebėti namie. Eglės viršūnę papuoš įspūdinga žvaigždė, kurios trafaretu organizatoriai pasidalins dar iki įžiebimo su kvietimu ją kabinti namų languose ir šitaip išpuošti visą miestą. Jau netrukus sulauksite kūrybiškų transliacijų, ką veikti šiais niūriais vakarais: Visai šeimai kartu gaminti žvaigždę!
Šalia pagrindinės miesto eglės nusidrieks Eglučių alėja – tai kasmetinė laikraščio „Gimtasis Rokiškis“ redakcijos tradicija: miesto gyventojai ir jame veikiančios įmonės dovanoja eglutes, kuriomis po švenčių atkuriami miesto parkai.

Eglės įžiebimo vakarą, šalia Nepriklausomybės aikštės, paslaptingoje vietoje  jaukiai įsikūręs iš Rokiškio kilęs Vyriausiasis Lietuvos senelis Kalėda tiesioginės transliacijos metu visus sveikins su artėjančiomis šventėmis. Eglutės įžiebimą lydės trys Gyvieji paveikslai, įkurdinti skirtingose miesto vietose: Nepriklausomybės aikštėje, šalia Rokiškio krašto muziejaus vartų ir Savivaldybės aikštėje. Visos renginio vietos bus virtualiai aplankytos tiesioginės transliacijos metu, o jei vis dėlto nekantriausieji norės įspūdingą eglę ir Gyvuosius paveikslus apžiūrėti patys, organizatoriai pataria tai daryti pravažiuojant automobiliu, tačiau nesibūriuojant renginių vietose.

KALĖDINĖS INICIATYVOS ROKIŠKYJE PRASIDĖS DAR IKI EGLUTĖS ĮŽIEBIMO IR TĘSIS IKI PAT ŠVENČIŲ

Net ir negalėdami atvažiuoti, rokiškėnai keliaus į gimtąjį miestą šypsenomis ir sveikinimo žodžiais! „Linkėjimų Rokiškiui“ idėja – kviesti žmones el. paštu kaledosrokiskyje@gmail.com siųsti trumpą virtualų sveikinimą, sveikinimo atviruką arba nuotrauką su sveikinimo žodžiais. Sveikinimus bus galima pamatyti šventiniame facebook renginyje „Kalėdos Rokiškyje 2020“.

Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje Gruodžio 1–24 d. Adventinis kalendorius lange „Jei širdyje tiki Kalėdų stebuklu…“ O kiekvieną dieną pirmojo atėjusio skaitytojo laukia staigmena! Gruodžio 3, 10, 17, 24 ir 31 d. Kalėdinių istorijų traukinukas atvyksta į Rokiškio bibliotekos facebook paskyrą su vis nauja istorija!

Rokiškio krašto muziejus jau trečius metus organizavo vaikų ir jaunimo meninės kūrybos konkursą „Kalėdų atvirukas“. Šiųmečio konkurso tema – „Šventė Rokiškio dvare“.  Sulaukta dalyvių ne tik iš savojo rajono, bet ir Kauno bei Visagino. Konkursiniai atvirukai iki pat Trijų Karalių bus demonstruojami savivaldybės lauko ekrane bei Rokiškio krašto muziejaus facebook puslapyje. Čia iki gruodžio 10 d. kviečiame palaikyti Jums labiausiai patikusius atvirukus – daugiausia patiktukų surinkusio darbo autoriui atiteks virtualių lankytojų prizas!

Muziejaus teritorija neištuštėja net ir muziejui nepriimant lankytojų, čia visada gausu besigrožinčių dar vis rudenišku dvaro parku ar atėjusių pašerti danielių. Nuo gruodžio 4 d. Rokiškio krašto muziejuje projekto metu drožėjų sukurta didžiulė ąžuolo prakartėlė puikuosis Nepriklausomybės aikštėje. Pasigrožėjus didžiąją prakartėle ir Kalėdų egle, Tyzenhauzų alėja patogu keliauti link muziejaus prakartėlių ekspozicijos: atėję į dvaro  teritoriją muziejaus pastatų languose bei kluone pro praviras duris pamatysite Rokiškio krašto muziejaus fonduose saugomas prakartėles, sukauptas nuo 1998 m. organizuojant konkursines prakartėlių parodas. Šiam 1 km pasivaikščiojimo keliui simboliškai gimė pavadinimas „Nuo prakartėlės iki prakartėlių“.

O kokios gi Kalėdos be Kalėdų Senelio ir Kalėdų pašto? Susitikti su Kalėdų Seneliu Rokiškio dvare galėsite gruodžio: 10–13, 17–20, 22, 23, 27 dienomis 10–18 val.,  laikantis tuo metu galiojančių karantino taisyklių. Gruodžio 25 ir 26 dienomis Kalėdų Senelis lankys vaikus, todėl  dvare šiomis dienomis jo nerasite. Laišką Kalėdų Seneliui galite siųsti adresuKalėdų paštas Rokiškio dvare Tyzenhauzų g. 5, LT-42115, Rokiškis. Kas nori laišką atnešti pats, tai padaryti galės jau gruodžio 4 d.  nuo 16.00 iki 19.00 valandos Kalėdų pašto namelyje (Nepriklausomybės a.). Tereiks pabelsti Nykštukui į langelį ir atiduoti laišką. Kalėdų pašte Nykštukas dirbs gruodžio 8–23 dienomis (I–V 10–13 val., VI–VII 11–15 val.). Sekite Rokiškio krašto muziejaus FB–@Rokiskiokrastomuziejus bei IG–@rokiskio­_muziejus paskyras – ten kiekvieną trečiadienį bus įkeliami video siužetai, padėsiantys pasiruošti Kalėdoms. Neišėję iš namų galėsite dalyvauti edukacijose, kuriose išmoksite ne tik kalėdinių puošmenų pasigaminti, bet ir Kūčių stalą paruošti.

Daugiau informacijos ČIA

Nuo lapkričio 29-osios kiekvieną vakarą 18 val. laikraščio „Rokiškio sirena“ interneto svetainėje pasirodys „Sveikinimų kalendorius“ – tai 25 trumpi video reportažai su švietimo įstaigų jaunųjų atlikėjų, jų mokytojų, meno mėgėjų kolektyvų atliekamais muzikos kūriniais.  Daugiau informacijos ČIAhttps://www.rokiskiosirena.lt/

Visuomeninė organizacija „Tyzenhauzų paveldas“ taip pat dovanoja miestui šventinę nuotaiką. Gruodžio 6, 13, 20, 27 dienomis, 12 val. miestelėnai mėgausis vargonų muzika. Keturis sekmadienius vargonininko Justino Šapolos atliekamus kūrinius tiesiogiai transliuos iš Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios į Nepriklausomybės aikštę ir internetu,  facebook renginyje „Kalėdos Rokiškyje 2020“.

Kalėdos Rokiškyje – jaukios Kalėdos namuose. Šventinis šaukinys tarytum suburia visus bendrai šventei – vietos bendruomenę ir tuos, kurie myli savo gimtąjį miestą, bet nori apsaugoti artimuosius. Visas Kalėdines Rokiškio naujienas galima sekti ČIA

TIESIOGINĘ TRANSLIACIJĄ RASITE ČIA

The post KALĖDOS ROKIŠKYJE – JAUKIOS KALĖDOS NAMUOSE appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
https://www.rokiskiotic.lt/kaledos-rokiskyje-jaukios-kaledos-namuose/feed 1
Gurmaniška degustacija neiškėlus kojos iš namų https://www.rokiskiotic.lt/gurmaniska-degustacija-neiskelus-kojos-is-namu https://www.rokiskiotic.lt/gurmaniska-degustacija-neiskelus-kojos-is-namu#respond Wed, 18 Nov 2020 10:31:13 +0000 https://www.rokiskiotic.lt/?p=11163 Estravel komanda paruošė unikalių degustacinių patirčių rinkinių, kuriais galėsite mėgautis neiškėlę kojos iš namų. Šių virtualių programų metu: Įsitikinsite, kad virtualūs renginiai yra tiek pat įdomūs, kaip ir gyvi. Kartu su šeima ar kolegomis ragausite įvairius produktus, klausysitės virtualių pristatymų bei neabejotinai diskutuosite, renkant patikusius skonius. Estravel komanda atrinko Jums 4 puikias degustacines programas, kurios ne tik […]

The post Gurmaniška degustacija neiškėlus kojos iš namų appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
Estravel komanda paruošė unikalių degustacinių patirčių rinkinių, kuriais galėsite mėgautis neiškėlę kojos iš namų. Šių virtualių programų metu:

  • Įsitikinsite, kad virtualūs renginiai yra tiek pat įdomūs, kaip ir gyvi.
  • Kartu su šeima ar kolegomis ragausite įvairius produktus, klausysitės virtualių pristatymų bei neabejotinai diskutuosite, renkant patikusius skonius.

Estravel komanda atrinko Jums 4 puikias degustacines programas, kurios ne tik praturtins Jūsų šventes, bet ir galės būti puiki dovana verslo klientams ar partneriams. Viena iš 4 siūlomų programų – ILZENBERGO DVARO SKONIAI. Šios degustacijos metu paragausite daugiau kaip 50 natūralių bei ekologiškų maisto gaminių: sūriai, medus, pienas ir kt. Sužinosite įdomių istorijų apie vieną gražiausių Lietuvos dvarų bei  jame gaminamų produktų tradicijas.

Plačiau apie degustacijas galite paskaityti ČIA

The post Gurmaniška degustacija neiškėlus kojos iš namų appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
https://www.rokiskiotic.lt/gurmaniska-degustacija-neiskelus-kojos-is-namu/feed 0
Gyvūnai ir žvėrys triauškė po Helovyno likusius moliūgus https://www.rokiskiotic.lt/gyvunai-ir-zverys-triauske-po-helovyno-likusius-moliugus https://www.rokiskiotic.lt/gyvunai-ir-zverys-triauske-po-helovyno-likusius-moliugus#respond Mon, 16 Nov 2020 12:48:38 +0000 https://www.rokiskiotic.lt/?p=11139 Kur dėti po Helovyno šventės išskaptuotus įvairiaspalvius moliūgus? Rokiškio turizmo centras pasišovė surinkti oranžines dekoracijas ir atiduoti perrinktas daržoves ūkininkų laikomiems gyvūnams ir žvėrims. Tačiau į dovanojamą pašarą vienintelės nosį raukė tik alpakos, kurios mieliau troško dėmesio. Nešinos gražuoliais moliūgais Rokiškio turizmo centro darbuotojos viliasi, kad tokia gardi dovana čia pat dvaro pašonėje besiganantiems danieliams […]

The post Gyvūnai ir žvėrys triauškė po Helovyno likusius moliūgus appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
Kur dėti po Helovyno šventės išskaptuotus įvairiaspalvius moliūgus? Rokiškio turizmo centras pasišovė surinkti oranžines dekoracijas ir atiduoti perrinktas daržoves ūkininkų laikomiems gyvūnams ir žvėrims. Tačiau į dovanojamą pašarą vienintelės nosį raukė tik alpakos, kurios mieliau troško dėmesio.

Nešinos gražuoliais moliūgais Rokiškio turizmo centro darbuotojos viliasi, kad tokia gardi dovana čia pat dvaro pašonėje besiganantiems danieliams patiks. Kad būtų sočiau į vidų prikimšo dar ir saldžių morkyčių. Tai helovyniniai moliūgai, kuriuos moterys sumanė surinkti po vėlinių ir padovanoti gyvūnams.
„Buvo daug svarstymų, patiks, nepatiks, norės, nenorės vis tiek ir žvakutės buvo degintos, bet va, žiūrėkit, kaip džiaugiasi, eina žiūrinėja, uostinėja. Kaip žaisliukai gavosi ne tik maistas, bet ir pažaidimui“, – sako turizmo centro darbuotoja Ingrida Kujelė.

„Artėjant Helovynui pagalvojau, o kodėl tiek moliūgų papuošia miestą, įvairias įstaigas ir paskui jie dažniausiai iškeliauja į komposto dėžes, nes maistui jau dažniausiai sudėtinga panaudoti, vis tiek ir dūmai ir dekoracijos“, – pasakoja Rokiškio turizmo centro vadovė Lina Valotkienė.

Aptvare oranžinėmis daržovėmis pirmos susidomi patelė. Kol šios ragauja patinai nedrąsiai stebi. Tik pamatę, kad šios su malonumu triauškia viduje aptiktas morkas patraukia arčiau moliūgų. Tačiau dvaro parko prižiūrėtojas sako, kad ne morkos ir moliūgai jiems vis gi skaniausi, norint palepinti miško žvėris tenka ieškoti gilių. „Neša, matot, dabar ir morkos keliauja. Viskas, ir moliūgai, ir daržovės, ir burokai. Labiausiai tai giles mėgsta, ta dvaro sodyba gan sena, čia auga seni ąžuolai, tai kai gilių sezonas būna tai dievina tas giles, renkam ir mes, ir vaikai“, – teigia dvaro parko prižiūrėtojas Audrius Jankauskas.

Moterys džiaugiasi, kad vos per kelias dienas joms pavyko surinkti kelis šimtus panaudotų moliūgų. Buvo prašoma nenešti tik sukežusių ir supuvusių. Aišku, dalį pabaisų teko ir nupuošti, o kai kurias ir apipjaustyti, kad gyvūnams daržovės atitektų saugios. „Tikrai atsakingai visus peržiūrėjom išrinkom papildomas priemones smeigtukus, lipdukus guašą plovėm kas nenusiplovė nupjaustėm. Taip pat vaško likučius pašalino prieš atiduodant“, – kalbėjo L. Valotkienė. Kadangi moliūgų rokiškiečiai nepagailėjo, priekabos skanėstų sulaukė ir ūkininkų auginami žvėreliai. Štai Birutės Dapkienės iš Kamajų egzotiškieji ūkio paukščiai ir alpakos svečius kaip ir dovanas sutiko noriai. „Aišku ne visi pas mus ėda. Bet vis tiek yra, kurie ėda. Patinka vištom knipinėtis, tvenkiny yra žąsys, antys ateis, stručiai irgi. O šiandien tarp kitko pyragų diena, tai jiems čia vietoj pyrago“, – sako ūkininkė Birutė Dapkienė. Tiesa, jei stručiai dovanas bent paragavo, tai alpakos mieliau troško dėmesio nei moliūgų. „Jam labiausiai patinka moteriškės, atrinkinėja jis kvapus, uosto, nori visą laiką bučiuotis. Kažką tai į ausį pasakyti. Turbūt jis dėkoja už visą komandą už moliūgus“, – pasakoja B. Dapkienė. Vis tik labiausiai moliūgus pasirodo mėgsta karvės ir arkliai. Jų pasak ūkininkų kaip ir obuolių, aguročių galėtų šlamšti iki nukritimo.

Aut. Jurgita Ivonaitienė

The post Gyvūnai ir žvėrys triauškė po Helovyno likusius moliūgus appeared first on Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

]]>
https://www.rokiskiotic.lt/gyvunai-ir-zverys-triauske-po-helovyno-likusius-moliugus/feed 0