Duris atvėrė paroda „Gamtos labirinte”

Duris atvėrė paroda „Gamtos labirinte”

Visai neseniai Rokiškio turizmo ir verslo informacijos centrui buvo perduotos patalpos, esančios senojoje dvaro kalvėje (Tyzenhauzų g. 6). Antrame šio pastato aukšte įsikūręs bendradarbystės centras, o pirmas aukštas tinkamas vykdyti įvairioms verslumo, edukacinėms, kūrybinėms ir kitoms veikloms. Todėl su dideliu džiaugsmu vasario 1 d. atidarytos dvi ilgai lauktos parodos.

“Gamtos labirinte” – tai kuriančių ir (ne)kuriančių žmonių inovatyvus požiūris į popierinių raižinių meną. Iš aplinkai draugiškos medžiagos – popieriaus – sukurtas unikalus gamtos motyvų raižinių labirintas, kuris šviesos efektų pagalba tapo tikra gamtos regykla. Du mėnesius 50-ies metrų raižinių juostą kūrė daugiau nei trisdešimties dalyvių rankos. Popierinio raižinio plotas – 110 kv. m, o kuriant jį sunaudota 115 balto popieriaus lakštų, 53 juodos spalvos markeriai ir 95 metrai lipnios juostelės.

Šis „Gamtos labirintas“ yra Lietuvos kultūros tarybos finansuotas projektas. Projekto iniciatoriai – Panevėžio rajono Liūdynės kultūros centras. Rokiškėnai jame taip pat dalyvavo – Turizmo ir verslo informacijos centras yra projekto bendraautoriai, kuriant raižinį dalyvavo Rokiškio karpytojos Gita Kolosovienė ir Jolanta Kareniauskienė bei Ramutė Uginčienė ir kt.

Kaip pasakoja centro specialistė turizmui Paulina Lašaitė, šį raižinį sudėlioti patalpoje prireikė apie pusantros dienos.
„Iš pradžių buvome nusiminusios, kad dalis karpinio netilps, bet po trijų perstatymų ir perkabinimų, sutalpinome visą kūrinį. Statymo instrukcija labai paprasta: sunumeruoti stoveliai, o ant susuktų karpinių yra užrašai „pradžia“, „pabaiga“, „žemė“, „ugnis“, „vanduo“ ir „oras“. Kiekvieną kartą ši paroda gali būti ir yra pritaikoma vis kitai patalpai/erdvei. Taigi raižinys išsidėlioja taip, kaip geriausiai užpildo erdvę. Projekto autorių mintis ta, kad karpinys kiekvieną kartą įgauna vis kitokį vaizdą“.

Paroda atvira lankytojams visą vasario mėnesį darbo dienomis, 16–20 val., o savaitgaliais – 11–16 val. Parodos lankymas – 2 Eur. Beje, šalia eksponuojamos medžio drožėjo Dano Stočkaus surinkta vintažinio stiklo bei Pirmojo pasaulinio karo laikus menančių radinių kolekcijos. Abi šias parodas rasite šalia Rokiškio dvaro tvenkinių, senojoje kalvėje, Tyzenhauzų g. 6, Rokiškis.