„Camino Lituano” kelias Rokiškyje

„Camino Lituano” kelias Rokiškyje
Biržų miesto centre išsišakoja dvi Aukštaitijos kelio atšakos. Pasukę į dešinę eisite link Pabiržės ir toliau link Pakruojo, kur įsiliesite į pagrindinį „Camino Lituano“ kamieną. Bet! Jeigu ties senuoju Biržų paštu pasuksite kairėn – atsidursite naujoje Aukštaitijos kelio atšakoje.
Žingsniuosite pro Papilį, Panemunį, Rokiškį, Salas. Šis septynių etapų kelias dar neturi pabaigos (kol kas neįsilieja į „Camino Lituano“ kamieną), tačiau puikiai sužymėtas, vingiuoja šalia istorinių, kultūrinių objektų, vaizdingomis Šiaurės Lietuvos apylinkėmis.
Kviečiame jus keliauti nauja „Camino Lituano“ atšaka – juk einame ne tik todėl, kad pasiektume tikslą, bet todėl, kad pažintume ir atrastume.
Stabtelėkite Panemunėlyje. Retai būna, kad viso miestelio istorija telpa į vieno žmogaus gyvenimą. Kai 1872 m. klebonas Jonas Katelė buvo atkeltas į Panemunėlio parapiją, jį nedrąsiai sutikę kaimiečiai nė neįsivaizdavo, kad šis Dievo tarnas kardinaliai pakeis visą krašto istoriją.
Neskubėkite Rokiškyje – tai nuostabus tapytų langinių miestas, o romantiškomis istorijomis apipintos Salos bei dvaras taps tikru atradimu tiems, kurie čia dar nėra buvę. Ir tai – nieko keisto. Nes ten, kur dvarai, visada yra legendos.
Keliaujant nuo Biržų iki Salų viename iš etapų laukia ir nuotykis – teks perbristi Šetekšnos upę.
Rokiškyje jūsų laukia net 4 kelio etapai: