523 ROKIŠKIO MIESTO GIMTADIENIS. PAMATYK PASAULIO KALEIDOSKOPO SPALVAS

Liko mažiau nei mėnuo ir Rokiškyje šurmuliuos tradicinė miesto gimtadienio šventė. Šventės programą sudaro įvairūs ir spalvingi lyg kaleidoskopas renginiai, o didžioji renginio scena šiais metais – Rokiškio  rajono savivaldybės ir kultūros centro aikštėje. Įdomi, turininga, gausi renginių, koncertų ir pramogų šventė, skirta miesto bendruomenei ir miesto svečiams, truks tris dienas. Gimtadienio šventėje veiklos ir pramogos  – tiek mažiesiems, tiek suaugusiems, tiek senjorams ir visai šeimai, ir žinoma, jaunimui. Nuo klasikinės muzikos bažnyčioje iki tautinės akcijos „Visa Lietuva šoka“, nuo pasaulio tautų šokių iki koncerto ir diskotekos su kokybiška šokių muzika.

Vienijanti šventės idėja – įvairios pasaulio kultūros ir mes tarp jų. Šiandien, kai pasaulis itin pažeidžiamas, ši, vienybės ir vilties kupina šventė, kviečianti būti svarbia pasaulio kultūrų dalimi, palaikyti kovojančius už laisvę, ypač aktuali. Šventės šūkis „Pamatyk pasaulio kaleidoskopo spalvas“ , tad čia  išvysime tiek lietuviškų dainų ir šokių kompozicijas, tiek originalių savo pasirodymais čia gyvenančių užsienio atlikėjų, kaimyninių rajonų ir užsienio šalių kolektyvus. Su džiaugsmu į šventę jungiasi mūsų bendruomenės dalimi tapę ukrainiečiai. Kultūros raiškos priemonės nesiekia pirmenybės, nepriešina, atvirkščiai suvienija, suartina. Juk būtent  to mums šiuo metu trūksta kalbant viso pasaulio mastu.

Šepkos parke įrengtose scenose suksis pasaulio kaleidoskopas: čia keisis pasaulio tautų atstovai, o didžiojoje scenoje prie Rokiškio kultūros centro laukia didysis pasirodymas, kurį išsirinko patys miestelėnai – atlikėjo Donato Montvydo ir grupės koncertas.

Tad pristatome, kuo turtingos šios šventinės dienos Rokiškyje.

Penktadienio spalvos

15 val. kviečiame į Muzikos skverą (prieš Rudolfo Lymano muzikos mokyklą). Poilsio zonoje prie Laukupės upės ir Muzikos skvero penki suoliukai „suskambės“ Rokiškio krašto kūrėjų eilėmis, skirtomis žodžiui, muzikai, meilei, gimtajam kraštui ir jo žmonėms. Poeziją išgirsti bus galima bet kada, prisėdus ant suoliuko ir nuskaičius ant jų esančius QR kodus mobiliuosiuose telefonuose įdiegtu kodų skaitytuvu. Tai Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos projektas.

17.30 val. nuo Rokiškio krašto muziejaus Teatralizuotas pasivaikščiojimas „Sofija ir Imperatorius“. Tai teatralizuota ekskursija su ausinėmis, pasakojimas apie Rokiškio grafaitės Sofijos Tyzenhauzaitės meilės istoriją. Jei jūs dar neišbandėte, o tik girdėjote apie šią originalią programą arba jau norite ją pakartoti – miesto Gimtadienis tam puiki proga, nes pasivaikščiojimai rengiami paskutinį kartą šiais metais. Tad skirkite teatralizuotą pasimatymą savo antrai pusei, šeimai, kviečiame ir miesto svečius. Primename, kad į šį renginį būtina registruotis.

18 val. Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje knygos ROKIŠKIO KRAŠTO ETNOKULTŪRINĖS VEIKLOS TRISDEŠIMTMETIS pristatymas

19 val. Vargonų festivalio koncertas Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje – sakrali įžanga į miesto gimtadienį.  Vilniaus kolegijos muzikinio teatro specialybės studentai ir absolventai ir jų  vadovė Dalia Babilaitė Abarė pristatys koncertą  „Po bažnyčios skliautais“, kuriame skambės pasauliniai muzikiniai kūriniai, o bažnyčios erdvėse bus kuriama ypatinga atmosfera.

Šeštadienio kaleidoskopas

Nuo 11 iki 17 val. įvairiose miesto erdvėse vyks sporto popietė „Rokiškiada“. Pamėgtos, tradicinės ir naujos sportinės rungtys visai šeimai, jaunimui, laukiami ir senjorai. 16 val. miesto gatvėmis riedės įspūdingas Motociklų paradas.

Nuo 12 val. Rokiškio savivaldybės aikštėje  šurmuliuos mugė ir atrakcionų parkas mažiesiems, kuriems per miesto gimtadienį pramogų tikrai netruks.   Išskirtinėje erdvėje L. Šepkos parke  nuo 15 val. įsikurs Magiškas miškas. Šventės metu vaikus ir jų tėvelius Miško fėjos kvies susipažinti su miško gyventojais, apsilankyti stebuklingoje palapinėje, patiems tapti magiškais, sugalvoti norą, bei išpūsti didžiausius muilo burbulus.

Nuo 15 val. L. Šepkos parke viso pasaulio spalvomis suksis įvairių tautų muzikos, šokio, kulinarinio paveldo kaleidoskope. Kiekviena tauta turi savo tam tikrus atpažįstamumo ženklus, tradicijas, papročius.  Prancūzija, dvelkianti Provanso stiliumi, indėniškos sapnų gaudyklės, japonų kaligrafijos technika, įvairios su tuo susijusios veiklos neabejotinai įtrauks jus į kūrybinį pažinimo procesą potyrių erdvėse…

Pasaulyje tiek įvairių ir skirtingų skonių, kad tiesiog privalėjome surinkti geriausius ir sudėti į mūsų Pasaulio virtuvės meniu!  Čia rasite ir jau puikiai pažįstamus (ukrainietiškus barščius) ir netradiciškai pateiktus patiekalus, o galbūt ir tokius, apie kuriuos galbūt dar nesate girdėję ar ragavę – užsukite ir susipažinkite su pasaulio virtuvės skoniais.

Liongino Šepkos parke 17–19 val. net dvejose scenose suksis pasaulio tautų muzikos ir šokių karuselė. Šių metų Miesto šventės išskirtinumas – galimybė pamatyti daug kitų pasaulio kultūrų nacionalinės muzikos ir šokių. Tad scenose suksis trumpos šešių kolektyvų programos, kurios bus rodomos ne vieną kartą tam, kad žiūrovai turėtų galimybę suspėti ir pamatyti norimą grupę, ir užsukti į potyrių erdves, ir paragauti pasaulio virtuvių siūlomų skanėstų. Pirmą kartą Rokiškio miesto šventėje koncertuos tiek kolektyvų iš užsienio. Tolimiausi svečiai – muzikinis trio iš Katalonijos sostinės Barselonos. Grupė ne tik ispanišku stiliumi groja žinomas visame pasaulyje dainas, bet ir paįvairina savo pasirodymą temperamentingu vyrišku flamenko. Svečiai iš Vengrijos leis pasinerti į svajingus balkanų šalių muzikos ritmus. Savo tautos kultūrinį savitumą perteiks atlikėjas iš Malaizijos Šerman Tan, kuris šiuo metu įsikūręs Panemunėlyje. Kaimynų lenkų kultūrą visapusiškai pristatys net su kolektyvai – tuo metu Kavoliškyje besisvečiuosiantis šokių kolektyvas iš Lovičių miesto (Lenkija) ir vokalinis ansamblis iš Visagino.

Šią dieną dar vienas išskirtinis įvykis: jau yra kelios dešimtys atminimo ženklų, skirtų Rokiškio žmonėms, formavusiems krašto kultūrą. Šie meno objektai puošia Rokiškio kultūros centro sieną. Miesto Gimtadienio  metu atsiras du nauji ženklai, kurių atidengimo ceremonija 18.30 val.

19 val. Šventinis veiksmas – koncertas „Pamatyk pasaulio kaleidoskopo spalvas“ didžiojoje scenoje prie Rokiškio kultūros centro, kurioje visų grupių, koncertavusių L. Šepkos parke jungtinis pasirodymas. Šalia kitų pasirodymų – bendras Lenkijos  ir Lietuvos jaunimo šokio projektas.

21 val. scenoje pasirodys atlikėjas Donatas Montvydas su gyvo garso grupe. „Kurti, dainuoti, šokti – kol kas tai mano gyvenimo aistra, būdas emociškai išsikrauti. Nemanau, kad esu ypatingas, tiesiog mano gyvenime yra žmonių, kurie mane įkvepia ne tik kaip muzikantai, kūrėjai, bet ir kaip asmenybės.  Norėčiau bent dalelę palikti to, kiek jie yra palikę, tačiau tai ne dėl pripažinimo ar įvertinimų. Jei nors vienam pasaulio žmogui, įskaitant ir mane, savo kūryba teiksiu malonumo, tuomet norėčiau būti muzikos dalimi“, – taip save pristato pats atlikėjas.

22 val. laukia diskoteka su grupe „Filtered Tools Live“ – kokybiška šokių muzika, pritariant gyvam instrumentui. Grupės narių karjeroje gausu skirtingų projektų: pasirodymų garsiausiuose šalies naktiniuose klubuose, gyvo garso koncertų, festivalių, būtent ši įvairi veikla suformavo tai, kas šiandien džiugina gerbėjus.

 Sekmadienio nuotaika

Nuo 8 val. Nepriklausomybės aikštėje  šurmuliuos mugė. 9 val.  Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje  Šv. Mato atlaidai.

Nuo 12 val.  L. Šepkos parke  Šeimų piknikas „Susmatam Šepkoj“. Sekmadieninė programa skirta visai šeimai – laukiami maži ir dideli smagiai praleisti laiką –  į krepšius įsimeskit užkandžių, pakvieskite draugus, kaimynus ir susimatom visi parke, kuriame spalvingas mėgėjų meno kolektyvų koncertas „Mano miestas tavo“.

Parke įvyks ir dar vieno miesto įvykio –  Karpinių gatvės –  pristatymas. Rokiškio mikrorajone net trys Taikos gatvės namai nušvito naujomis spalvomis. Tradiciniai karpiniai šiuolaikinėse erdvėse atsirado Rokiškio turizmo ir verslo informacijos centro projekto „Karpinių motyvai Rokiškio gatvės mene“ dėka. Šventės metu bus pristatomas ne tik naujausias karpinys, bet ir pristatomas visas projektas.

Šventę vainikuos Tautinė akcija „Visa Lietuva šoka“. Džiaugdamiesi galimybe išeiti į viešąsias erdves, akcijos sumanytojai kaip ir kasmet į šokio sūkurį stengiasi įtraukti kuo daugiau visuomenės ir pasiekti, kad jis taptų kiekvienam prieinamu, išbandytu, pamėgtu. Rengėjai įsitikinę, kad nesudėtingi ir smagūs mūsų liaudies šokiai – visiems skirta ir ypač reikalinga pramoga.

Šių metų šventė – lyg iš daugybės detalių sudėliotas spalvingas kaleidoskopas, talpinantis tiek Rokiškio miesto ryškiausius akcentus, tiek viso pasaulio kultūrų spalvas. Laukiame šventėje ir kviečiame dalintis šia žinia su savo artimaisiais, draugais, kolegomis, kraštiečiais!

523 Rokiškio miesto gimtadienis