Ekskursijos. Maršrutai

  • „Apžvalginė ekskursija po Rokiškio miestą“ – apie dvaro rūmų ansamblį, senąją miesto aikštę, bažnyčią, L. Šepkos parką, tapytų langinių gatvę. Kviečiame degustuoti Rokiškio sūrį muziejininkų parengtoje edukacinėje programoje "Sūrio kelias". (Susitarti iš anksto.)
  • Rokiškis-Žiobiškis-Maineivos-Čedasai-Suvainiškis-Panemunis-Rokiškis“- rajono miestelių apžvalga. Tradicinių vynų degustacija  “Vyno kelias” pas vyndarį Raimundą Nagelę.(Susitarti iš anksto.)
  • Rokiškis-Obeliai-Aleksandravėlė-Kriaunos" - Rokiškio krašto muziejus, Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose, Kriaunų istorijos muziejus,  1941 m sukilimo paminklas Obelių kapinėse.  Įkopsite į 35 m. aukščio apžvalgos bokštą prie Sartų ežero. Aplankysite unikalias Degučių kaimo kapinaites ir  paminklinį akmenį poetui P. Širviui. Kriaunų istorijos muziejuje susipažinsite su Kriaunų istorija ir etnografija,o edukacinės programos metu sužinosite rankinės atsiradimo istoriją.
  •  "Rokiškio ir Zarasų rajonų piliakalniai ir šventvietės" - susipažinsite su sėlių krašto sakraliomis erdvėmis bei apeigomis. Dviejų dienų maršrutas su nakvyne. (Susitarti iš anksto.)
  • Rokiškis-Panemunėlis-Kamajai-Salos“ - apie Rokiškio dvaro rūmų ansamblį, senąją miesto aikštę, bažnyčią, Panemunėlio, Kamajų  ir Salų  apylinkių  gražiausius, kultūros paveldo ir gamtos objektus. Pažintis su tradiciniu amatininku keramiku Igoriu Kovalevskiu Salų dvare.
  • Rokiškio kraštas ir Lenkija“.Grafų Pšezdzieckių istorinis kultūrinis paveldas buvusiame Rokiškio dvare, šv. Mato bažnyčia, Lenkijos prezidento tėvonija Kavoliškyje, baronų Rozenų  privatus dvaras Gačionyse.(Susitarti iš anksto.)
  • „Rokiškis-Gačionių dvaras-Jūžintai-Krokulės šaltinis (Utenos r.)-Kaimo turizmo sodyba Vieversynė"-Tunaičių muziejus (Šetekšnų k.)-Panemunėlis-Rokiškis“. (Susitarti iš anksto.)
  • „Prisilietimas prie dvariško gyvenimo“ – ekskursija po Ilzenbergo dvarą ir unikalų didžiausią Baltijos šalyse čia biodinaminiais pagrindais veikiantį ūkį. Kelionė su gidu ir sveikų biodinaminiais pagrindais pagamintų produktų degustacijos arba pietūs (susitarti iš anksto)

  • Pažintinis–turistinis maršrutas „Laisvės kovotojų takais. Obelių krašto kryptis”. Maršruto stotelių vietose įrengti informaciniai stendai, kuriuose pateikta ne tiktai vizualinė informacija, bet ir nurodyti QR kodai lankytojams, turintiems mobilius išmaniuosius įrenginius Tokiu būdu lankytojai turės galimybę pamatyti ir išgirsti autentiškus istorikų pasakojimus apie lankomose vietovėse vykusias kovas, laisvės kovotojus. http://www.muziejusrokiskyje.lt/obeliu-kraste-naujas-marsrutas