Edukacinės programos

Edukacinės programos

1. Stiklas. Vitražas. Programa skirta moksleiviams ir studentams. Programos dalyviai bus supažindinami kaip naujomis bet paprastomis technologijomis pagaminami dirbiniai, kokius gamino mūsų senoliai. Dirbiniai bus lydomi iš vitražinio stiklo, emalės. Trukmė - iki 2 val. Dalyvių skaičius - ne daugiau 20 žmonių. Programos dalyviai vaišinami kava/arbata, tradiciniais krašto konditerijos gaminiais.
2. Tradicinė keramika. Programa skirta moksleiviams ir studentams. Pasitelkę naujausias technologijas, bandysime pasigaminti mažus keramikos dirbinius lipdant ir deginant. Trukmė - iki 3 val. Dalyvių skaičius- ne daugiau 20 žmonių. Programos dalyviai vaišinami kava/arbata, tradiciniais krašto konditerijos gaminiais.
3. Keramikos pamokėlė tradicinio amatininko dirbtuvėje. Dirbtuvės įrengtos XVIII a. pabaigos Salų dvaro rūmų ansamblio pastatuose. Amatininkas Igoris Kovalevskis, įsteigęs individualią įmonę „Violė“, čia gamina ąsočiu, vazonus gėlėms, įvairius dubenis. Amatininkas pasidalins molio apdirbimo paslaptimis, parodys kaip pagaminti ąsotį, jį išdžiovinti, glazūruoti ir dekoruoti. Programa skirta suaugusiems ir moksleiviams.
4. Audimo pamokėlė tradicinės amatininkės audėjos namuose Juodupės miestelyje. Nuo pat ankstyvos jaunystės audėja Genė Šimėnienė neapleidžia audimo staklių. Jose gimsta įvairiais audimo būdais išaustos lovatiesės, staltiesės, rankšluosčiai. Meistrės darbus pamėgo lietuvių emigrantai Amerikoje. Juos labai vertina Norvegijoje, nes lietuviški ir norvegiški audimo raštai kiek panašūs. Visa tai ir dar daugiau sužinosite apsilankę pas audėją. Programa skirta moksleiviams ir suaugusiems.
5. Edukacinis užsiėmimas tradicinio medžio drožėjo Vidmanto Zakarkos dirbtuvėje. Nuo mažo šaukštelio iki 6 metrų kryžiaus: šis meistras iš medžio sugeba padaryti viską. Jo sukurtas kryžius yra pastatytas net Sibire, kur mena lietuvių kančią tremtyje. Medžio paslaptis bei su jomis susijusias liaudies tradicijas sužinosite, jei apsilankysite tradicinio amatininko dirbtuvėse Panemunėlyje. Programa skirta moksleiviams ir suagusiems.
6. Edukacinė programa „Tu gali prakalbinti lėlę“. Muziejuje „Lėlių namai“ veikia Bajorų kaimo bendruomenės lėlių teatras „ČIZ“. Šis kolektyvas jau šeštus metus kviečia į edukacinę programą , kurioje rodo lėlių spektaklį, supažindina su muziejuje esančia lėlių kolekcija. Praktinėje programos dalyje moko, kaip pačiam pasigaminti lėlę iš žolių vasarą ir skudurinę lėlytę žiemą. Ši edukacinė programa mėgstama ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėje Latvijoje. Programa skirta vaikams ir suaugusiems.
7. Kulinarinio paveldo patiekalų degustacija Jūžintų bendruomenės namuose. Duonos kepėja Jūratė Puslienė papasakos duonos kelio istoriją nuo mažyčio grūdelio iki kvapnaus duonos kepalo. Paragausite miežinio keptinio alaus, kuris gaminamas tik Aukštaitijos regione, paskanausite ypatingų jūžintiškių blynų ir kitų tik šiam kraštui būdingų patiekalų. Taip pat galėsite įsigyti juodos duonos ir giros. Programa skirta suaugusiems.
8. „Vyno kelias“ Taručių k., Pandėlio sen. Tai tradicinio vyndario Raimundo Nagelės vedama edukacinė pramoginė programa apie naminio vyno gamybą. Jums bus pasiūlyta paragauti skirtingų rūšių vyno, užkandant užkandžiais iš žvėrienos. Apžiūrėsite vynuogyną bei vyno rūsį. Vyndario R.Nagelės vynai yra ne tik sertifikuoti kaip tautinio paveldo produktai, bet ir kasmet pripažįstami kaip geriausi šalies metų vynai naminio vyno kategorijoje. Programa skirta suaugusiems.
9. „Sūrio kelias“. Tai bene pati populiariausia ir laiko patikrinta edukacinė programa, kuri vyksta Rokiškio dvare-muziejuje. Programa supažindina su pieno apdirbimo tradicijomis ir Rokiškio sūrinėje gaminamais sūriais. Pasivaišinsite Rokiškyje gaminamais sūriais, užkąsite skilandžio. Suaugusiems programos dalyviams bus pasiūlyta pasivaišinti vynu, priderintu prie sūrių. Jeigu dar lankote mokyklą, tada galėsite pasigardžiuoti mėtų arbata. Programa skirta suaugusiems ir moksleiviams.
Be „Sūrio kelio“ Rokiškio muziejuje yra parengta tikrai daug pačių įvairiausių edukacinių programų apie dvaro buitį ir istoriją, apie senuosius amatus, gamtą, papročius ir tradicijas. Išsamesnė informacija tel.: (8 ~ 458) 31 512.
10. Pažintis su Ilzenbergo dvare biodinaminiais pagrindais veikiančiu ūkiu: žemdirbyste, gyvulininkyste, maisto gamyba. Pamatysite, kaip dvarvietė sugrįžo prie savo tikrųjų šaknų: čia auginama ir gaminama tik itin švari ir natūrali – be jokių cheminių trąšų ar dirbtinių priedų žemės ūkio produkcija, kaip sukraunami produktų krepšeliai, kurie iškeliauja į miestus valgytojams, degustacijos metu pargausite natūralių produktų – tokių, kokius valgė mūsų protėviai prieš šimtus metų – sveikų ir pagamintų su didele meile.

Išsami informacija apie edukacines programas ir kainas jums bus suteikta telefonais : (8-458) 510 44 ; 8 610 006 10.

Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras
Įmonės kodas 302308156
Tel.:+370 458 510 44, +370 610 00610
Nepriklausomybės a.8-3, Rokiškis
Rokiškis